Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Farní tábor

Farní táborDatum konání:
4.8.2020

IMG_0654.jpg

Týdenní tábor pro kluky a holky převážně z naší farnosti začal cestou do Zásmuk u Kolína, kde jsme byli ubytováni v bývalém klášteře s rozsáhlou zahradou plnou ovocných stromů. Tématem celého tábora byl Don Bosco a jeho život, a kdo jiný by měl vyprávět o zakladateli Salesiánského díla než Don Bosco osobně. Mohli jsme ho potkat i s jeho matkou Markétou a blízkým spolupracovníkem Giuseppem Buzzettim. Spolu s nimi bylo cílem celého pobytu postavit kostel a dostat do něj děti za umístění v etapových hrách.    

Jako na každém táboře nechybělo ani opékání buřtů a sladkého těsta, celodenní výlet po okolí s různými zastaveními, večerní hra se svíčkami, výpomoc na zahradě, pro holky kurz vaření a pro kluky pouštění lodiček. Dobrovolníci mohli také přespat ve vnitrobloku kláštera. Největší úspěch měl však Don Bosco, který se vždy před etapovou hrou objevil, řekl něco ze svého života a ukázal něco ze svých dovedností (třeba žonglování s koštětem na všech prstech, jak jedné tak i druhé ruky, na noze, a dokonce i na bradě).

Velké díky patří kuchařkám, které nám vždy připravili výborné jídlo a i za jejich pomoc s dětmi. Další poděkování patří naší zdravotnici, která ošetřila veškeré bolístky a také všem vedoucím, kteří se podíleli na programu a na chodu tábora.