Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Farní tábor

Farní táborDatum konání:
5.9.2019

IMG_4603.JPG

Účastníky farního tábora čekala letos dlouhá cesta. Nejprve až na základnu v Mentaurově u Litoměřic, během týdne jsme se pak vypravili na Měsíc. Právě na den konce tábora připadlo 50. výročí přistání prvních astronautů na Měsíci. Letět na Měsíc ale není jen tak. Samotnému letu předcházela fyzická příprava i konstrukce samotné rakety. Po úspěšném přistání na samotném povrchu Měsíce čekal na astronauty ještě velký boj při sběru měsíčního prachu.

Pohled k Měsíci nás přiváděl k tomu, abychom např. při modlitbě uvažovali o velikosti a kráse celého stvořeného světa a děkovali za něj.

Celým týdnem nás provázeli také čeští světci. Každý den jsme se seznámili s jedním nebo dvěma z nich.

Celá naše expedice dopadla úspěšně, a tak se všech 23 astronautů vrátilo nejen na Zemi, ale i zpátky do Plzně.