Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tábor nejen pro ministranty

Tábor nejen pro ministrantyDatum konání:
3.9.2019

P1100442.JPG

V prvním prázdninovém týdnu se již tradičně konal tábor nejen pro ministranty v západočeských Nečtinách. 

Tentokrát nás táborem provázela připomínka na události, jež se udály přesně před 50 lety. Právě tehdy totiž lidská noha poprvé spočinula na jiném vesmírném tělese, než je Země. Úkolem našich táborníků tak nebylo nic menšího, než tento odvážný kousek, který sice představuje malý krůček pro člověka, ale obrovský skok pro lidstvo, napodobit. 

Cesta vesmírem však s sebou nese četná nebezpečí, jež je třeba překonat. Účastníci mise se tak museli vypořádat s těžkým výcvikem, konstrukčními problémy při vývoji a stavbě raket, navigací v neznámém prostředí i krizovými situacemi na palubě lodi. Všichni účastníci však nenadálé překážky překonali a vesmírná mise tak slavila úspěch. Čas nám kromě skvělé kuchyně (v podání Martina Poláčka) zpestřil i příjezd několika mladších účastníků v doprovodu jejich rodičů, návštěva letiště v Líních s prohlídkou leteckých korábů minulosti, výlet na zříceninu hradu Gutštejn, tradiční táborák či lezení na skalní stěnu Polínko (za což patří velký dík Patru Fialovi). 

Kromě nových zážitků z dobývání vesmíru si s sebou každý odvážel plno nových zkušeností, znalostí a přátel a věřím, že na tábor budou jeho účastníci vzpomínat minimálně stejně dlouho jako ti, jenž ho připravovali...