Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Expedice Tatry

Expedice TatryDatum konání:
20.9.2018

Naše první zastávka po několikahodinové cestě autem byla u bratří Salesiánů v noviciátě v Popradě. Od nich jsme zamířili do Orátka v Popradě, kde na nás čekalo první překvapení v podobě cizích spacáků. Ne že bychom v nich měli spát my, ale spal v nich někdo jiný na našem místě. Vše se vysvětlilo, každý si vybral své místo ke spaní (gauče byly nejpohodlnější!), naplánoval se výlet na příští den, vybrala služba na vaření a hurá spát!

Další den jsme vyrazili na nejvyšší tůru celého výletu – výstup na Rysy do výše 2499 m.nm. Počasí nám vyšlo perfektně, což na druhou stranu přilákalo mnoho dalších turistů. Nic jsme si z toho nedělali a turisty vesele předskakovali, v čem zejména vynikal Marek.

Do dalšího rána jsme stávali i přes lehké bolení nohou s úsměvem. Čekalo nás totiž Skalnaté Pleso. Na něj byla cesta mnohem příjemnější, a to hlavně ta nazpátek! Těšili jsme se na ledové osvěžení v podobě koupání v horské říčce, kterému téměř nikdo neodolal. Velkým osvěžením a zážitkem byla také mše svatá, sloužená našimi pátery ve výšce 1600 m.n.m.!

Následující den nás čekala prohlídka díla P. Kuffy. Ten nás ostatně provázel celý týden v podobě své knihy, ze které jsme si každý den četli. Všem z jeho díla spadla brada…

Den před odjezdem jsme věnovali odpočinku – prohlédli jsme si stezku v korunách stromů, vykoupali se ve studeném jezírku a projeli se na bobové dráze.

Celý výlet se moc povedl, všichni jsme odjížděli spokojeni a plní zážitků, na které určitě dlouho nezapomeneme.

 

Galerie