Úvod > Ohlášky > Svatoprokopská pouť - 13. neděle v mezidobí

Svatoprokopská pouť - 13. neděle v mezidobí

30.6.2021

Památka sv. Ireneje, biskupa a mučedníka

Slavnost sv. Petra a Pavla, apoštolů (přesunuto z úterý)

Svátek sv. Tomáše, apoštola

14. neděle v mezidobí

Bohoslužby od 1. července budou takto:

Sv. Martin a Prokop

Sv. Jiří

Pondělí - sobota

Jako obvykle

Ne 4. 7.      14. neděle v mezidobí

7:30    10:00

8:45

• Pro účast na bohoslužbách platí nutnost dodržet vzájemné odstupy vyjma rodinných příslušníků, povinná dezinfekce rukou při příchodu a ochrana nosu a úst. Pozdravení pokoje i nadále bez podávání rukou, vyjma členů rodiny.
  • Dnes po mši sv. v 7:30 jste zváni na farní kávu. Po mši sv. v 9:00 a v 10:30 bude k dispozici hřiště a nádvoří s občerstvením. Od 13:00 začne volejbalový turnaj, který koordinuje Vašek Šašek. Týmy se budou sestavovat na místě. Pro školáky budou připraveny hry a soutěže, které koordinuje Anička Kučerová.
  • V tomto týdnu bude mít ve farnosti službu P. Michal Kaplánek. Salesiáni odjíždí na dovolenou.
  • Vzhledem k živelné pohromě na Moravě, nabízíme možnost přispět na opravy poškozeným. Na stolku s tiskovinami je pro tento účel umístěna schránka. Možnost přispět bude i příští neděli.
  • V tištěných ohláškách najdete:
  • pořad bohoslužeb platný od 1. července. Vracíme se tak k pořadu bohoslužeb, který platil před pandemií,
  • informaci o výuce náboženství (kroužek Základy křesťanství) v naší farnosti v příštím školním roce,
  • prosbu o sdělení elektronického kontaktu (mailové adresy) pro eventuální sdělení důležitých informací, akcí nebo pozvání k účasti. Nejedná se o veřejný adresář, ale pouze interní.
  • Připomínáme termín soboty 11. 9. v 11.00, kdy v Lobzích složí řeholní slib Filip Mareš. Rezervujme, si prosím, termín a počítejme s případnou pomocí s organizací a pohoštěním.
  • Přejeme vám požehnané dny odpočinku a prázdnin.
  • Přehled zpovídání: St17:30 – MK; 17:30 – MK;  Ne 4. 7. 7:00PL;  Mše sv. v 10:00MP zpovídání na požádání až po mši sv.; U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín individuální.

Pořad bohoslužeb od 1. července 2021

Kostel sv. Martina a Prokopa

7:30

10:00

Kostel sv. Jiří – Doubravka

8:45

Pondělí   8:00

Středa    18:00

Čtvrtek    8:00

Pátek      18:00

Sobota    8:00 - v kostele sv. Martina a Prokopa

Příležitosti ke svátosti smíření v kostele sv. Martina a Prokopa jsou před bohoslužbami:

Neděle    7 – 7:25

9:30 – 9:55     (V souvislosti s omezeným počtem přítomných kněží o prázdninách v danou neděli bude k dispozici buď od 9:45 anebo až po mši sv. v 10:00. Sledujte proto aktuální ohlášky.)

Středa     17:30 – 17:55

Pátek       17:30 – 17:55

V ostatní dny a v kostele sv. Jiří kdykoli na požádání.

Základy křesťanství a formace ve víře pro děti školního věku ve školním roce 2021/22

Ve farnosti zajišťujeme výuku náboženství v kroužku, který je zařazen do aktivit Salesiánského střediska mládeže. Tímto kroužkem nabízíme pomoc rodičům ve vzdělávání a výchově k víře. Den výuky bude v naší farnosti opět středa od 16:00. Nedělní výuka nebude. Příprava na první svaté přijímání bude probíhat také ve středu.

1. skupina předškoláci, 1. a 2. třída         (A. Sprinzlová / L. Hlavničková)
  2. skupina třída – příprava k 1. sv. přijímání (H. Šašková)
  3. skupina , 5. a 6. třída    (E. Rakovský)

Pro starší školáky jsou víkendové aktivity BNW, kde probíhají hry, soutěže a rovněž náboženské vzdělávání. Tato aktivita se realizuje s přespáním ve Středisku ze soboty na neděli. Termíny setkání budou oznámeny na začátku nového školního roku.