Úvod > Ohlášky > 20.6. – 12. neděle v mezidobí

Památka sv. Aloise Gonzagy, řeholníka

Slavnost Narození sv. Jana Křtitele

13. neděle v mezidobí;  v Lobzích slavnost sv. Prokopa

Bohoslužby v tomto týdnu budou takto:

Sv. Martin a Prokop

Sv. Jiří

Pondělí - sobota

Jako obvykle

Ne 27. 6.      13. neděle v mezidobí

V Lobzích slavnost sv. Prokopa

7:30  9:00  10:30

11:00

• Pro účast na bohoslužbách platí nutnost dodržet vzájemné odstupy vyjma rodinných příslušníků, povinná dezinfekce rukou při příchodu a ochrana nosu a úst.
  • Všechny školáky a rodiče zveme na závěrečnou mši sv. na poděkování na konci školního roku ve středu v 16:00 v kostele v Lobzích.
  • Poslední biblická hodina v tomto školním roce se koná ve čtvrtek v 16:00 ve farním sále.
  • Pro školáky je připraveno BNW, tentokrát s přespáním ze soboty na neděli.
  • V neděli 27. 6. prožijeme v naší farnosti slavnost sv. Prokopa – pouť. Po mši sv. v 7:30 bude farní káva, po mši sv. v 9:00 a v 10:30 bude k dispozici hřiště a nádvoří s občerstvení. Od 13:00 začne volejbalový turnaj, který koordinuje Vašek Šašek. Týmy se budou sestavovat na místě. Pro školáky budou připraveny hry a soutěže, které koordinuje Anička Kučerová.
  • Připomínáme termín soboty 11. 9. v 11.00, kdy v Lobzích složí řeholní slib Filip Mareš. Rezervujme, si prosím, termín a počítejme s případnou pomocí s organizací a pohoštěním.
  • Dobrovolník Matěj Kabát z naší farnosti jede v rámci salesiánské dobrovolné služby Cagliero na jeden měsíc pomoci našim salesiánům misionářům v Bulharsku. Provázejme ho na této cestě modlitbou.
  • Prosíme vás o sdělení vašich kontaktů (mailové adresy) pro případ, když se něco důležitého děje (výzva k podpoře, k akci, k účasti…). Nepůjde o veřejný adresář, ale jen pro potřeby naší farnosti. Kontakty můžete posílat na mailovou adresu naší farnosti: plzenlobzy@bip.cz
  • Důležité informace níže a v tištěných ohláškách:
  • pořad bohoslužeb platný od 1. července. Vracíme se tak k pořadu bohoslužeb, který platil před pandemií,
  • informaci o výuce náboženství (kroužek Základy křesťanství) v naší farnosti v příštím školním roce.

• Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 27. 6. 7:00ER;  8:30ER; 10:00 MS. U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

Pořad bohoslužeb od 1. července 2021

Kostel sv. Martina a Prokopa

7:30

10:00

Kostel sv. Jiří – Doubravka

8:45

Pondělí         8:00

Středa         18:00

Čtvrtek          8:00

Pátek           18:00

Sobota          8:00 - v kostele sv. Martina a Prokopa

Příležitosti ke svátosti smíření v kostele sv. Martina a Prokopa jsou před bohoslužbami:

Neděle         7 – 7:25

9:30 – 9:55  (V souvislosti s omezeným počtem přítomných kněží o prázdninách v danou neděli bude k dispozici buď od 9:45 anebo až po mši sv. v 10:00. Sledujte proto aktuální ohlášky.)

Středa          17:30 – 17:55

Pátek            17:30 – 17:55

V ostatní dny a v kostele sv. Jiří kdykoli na požádání.

Základy křesťanství a formace ve víře pro děti školního věku ve školním roce 2021/22

Ve farnosti zajišťujeme výuku náboženství v kroužku, který je zařazen do aktivit Salesiánského střediska mládeže. Tímto kroužkem nabízíme pomoc rodičům ve vzdělávání a výchově k víře. Den výuky bude v naší farnosti opět středa od 16:00. Nedělní výuka nebude. Příprava na první svaté přijímání bude probíhat také ve středu.

1. skupina předškoláci, 1. a 2. třída (A. Sprinzlová / L. Hlavničková)
  2. skupina třída – příprava k 1. sv. přijímání (H. Šašková)
  3. skupina , 5. a 6. třída       (E. Rakovský)

Pro starší školáky jsou víkendové aktivity BNW, kde probíhají hry, soutěže a rovněž náboženské vzdělávání. Tato aktivita se realizuje s přespáním ve Středisku ze soboty na neděli. Termíny setkání budou oznámeny na začátku nového školního roku.