Úvod > Ohlášky > Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

11.4.2020

2. neděle velikonoční – závěr velikonočního oktávu

• Následující týden slavíme velikonoční oktáv, který je zakončen nedělí Božího milosrdenství. Tak jako jsme měli před očima Krista trpícího a ukřižovaného, tak mějme zvláště v tomto týdnu před sebou obraz Krista vzkříšeného.
  • Od dnešní neděle je kostel zpřístupněn v omezeném rozsahu ke svátosti smíření s možností individuálního přijetí eucharistie takto:

Neděle                        7.30 - 8.30 a od 15.00 - 18:00

Středa a pátek            17.30 - 18.00.

Svátost smíření se koná ve farní kanceláři.

• Od Velikonoc běží přenosy mší svatých z farního kostela v Lozbích, modlitby a pobožnosti od mnohých farníků pomocí internetového vysílání. Aktuální informace o časech a dnech sledujte, prosím, na webových a facebookových stránkách farnosti.

• Dnešní den bývá zvykem žehnat pokrmy. Nabízíme vám do rodin k tomuto úkonu modlitbu:

Žehnání pokrmů o Velikonocích souvisí se starou postní praxí, která zapovídala požívání nejen masa, ale i vajec a sýra. Zvláštní symboliku má velikonoční vejce – symbol života. Žehnací modlitbu pronáší zpravidla otec rodiny, úryvek z Písma může číst někdo jiný. Žehnací modlitbu neprovází ani znamení kříže, ani kropení svěcenou vodou.

Úryvek z Písma pro žehnání pokrmů na výběr: Gn 1,27–31a; Gn 9,1–3, Lk 11,9–13

Žehnací modlitba pro požehnání pokrmů:

Požehnaný jsi, Hospodine, náš Bože, ty všechno naplňuješ svým požehnáním; shlédni na nás, když dnes o slavnosti zmrtvýchvstání tvého Syna děkujeme za tvé dary, které mají sloužit k uchování našeho pozemského života, a uč nás přijímat je z tvých rukou tak, aby všechno směrovalo k tvé oslavě. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

• Přejeme vám požehnané Velikonoce.

Facebook:  Salesiánská farnost Plzeň - Lobzy;

Youtube:     Farnost Plzeň Lobzy