Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > Slavnost Seslání Ducha svatého

Slavnost Seslání Ducha svatéhoDatum konání:
20.5.2018

Ohlášky na týden od 21.5. do 27.2.2018

24. 5 Čtvrtek Slavnost Panny Marie Pomocnice křesťanů
25. 5 Sobota Památka sv. Filipa Neriho, kněze
26. 5 Neděle Slavnost Nejsvětější Trojice

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle, vyjma příští neděle.

  • Dneškem končí doba velikonoční. Sbírka dnešní neděle byla na potřeby Salesiánské provincie. Děkujeme za vaše dary.
  • Noc kostelů začíná tento pátek ve Středisku od 16:00, u sv. Jiří od 17:00 a v Lobzích od 18:00 večerní mší sv. Podrobný program najdete na webu a nástěnce. Kdo by byl ochoten se zapojit do organizace, ať se domluví s P. Evženem Rakovským. Všichni jste samozřejmě zváni zúčastnit se nabízeného programu. Zvláště výstavy na půdě našich kostelů stojí za to vidět.
  • V pátek nebude májová pobožnost.
  • Příští neděli se uskuteční pouť na Vršíček. V tištěných ohláškách minulé neděle byl přehled skupin a kontakty na vedoucí. Rodiny s malými dětmi mohou využít trasu z Klabavy. Na stolku s ohláškami jsou listiny pro nabídnutí volných míst v automobilu a pro zapsání se k odvozu. V naší farnosti tu neděli zůstane jen ranní mše sv. v 7:30. Ostatní budou zrušeny. Nebudou tedy mše sv. u sv. Jiří a v 10 hod. v Lobzích. Prosíme o donesení sladkostí na pohoštění, které bude po poutní mši sv. na Vršíčku. Prosíme o jejich donesení v sobotu 26.5. do Střediska mládeže.
  • Využijme pouť ke společnému putování. Čas věnovaný Pánu Bohu a Panně Marii je ideální investice.
  • V tištěných ohláškách nejdete podněty k farní diskusi, která bude za čtrnáct dní na první červnovou neděli.
  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER; Ne 27. 5. 7:00 – MS; Další mše sv. ve farnosti nejsou. Před mší sv. na Vršíčku a v ostatní dny lze domluvit zpověď s kterýmkoliv knězem.

Farní diskuse

O prvních nedělích v měsíci pořádáme po bohoslužbách farní diskusi. My kněží ji vnímáme jako velice dobrou příležitost k společnému setkání a rozhovoru nad různými tématy. Volba témat může být rozhodující pro účast i těch, kteří se zúčastňují velmi málo nebo výjimečně. Většinou se scházíme ve stejném nebo hodně podobném složení. Tentokrát bychom chtěli společně diskutovat nad tím, co očekává farnost od těchto diskusí.

Jaké by měly být?

Vyhovuje jejich forma?

Jsou témata vhodná, dobrá a potřebná?

Co očekávám já od farních diskusí?

Prosíme o vaše zamyšlení nad tímto tématem a těšíme se na setkání při diskusi o něm po nedělních bohoslužbách 3. června 2018.