Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > Slavnost Dona Boska

Slavnost Dona BoskaDatum konání:
28.1.2018

Ohlášky na týden od 29.1. do 4.2.2018

2. 2. Pátek Svátek Uvedení Páně do chrámu
3. 2. Sobota Sv. Blažeje, biskupa a mučedníka
4. 2. Neděle 5. neděle v mezidobí

Bohoslužby v příštím týdnu budou jako obvykle.

  • Senioři jsou zváni na oslavu Světového dne nemocných, který proběhne 3. 2. od 14:00 v učebnách biskupství. Bude příležitost ke sv. smíření a mši sv. Více pak na webových stránkách a nástěnce.
  • V souvislosti s rekonstrukcí ozvučení, která proběhne od 5. do 13. 2. připravujeme účelovou sbírku na 11. 2. při bohoslužbách. Prosíme o vaši podporu. V období rekonstrukce budou bohoslužby v kapli salesiánského střediska mládeže.

Na nástěnce jsou tyto nabídky a pozvánky:

  • Kurz Jeden plus jedna, který vede Karel Řežábek. Je určen pro ty, kteří chtějí vědět více o vztazích a známosti;
  • Služba Křesťanská psychoterapeutické poradny, na Františkánské 11 v Plzni;
  • Duchovní víkend TAMMÍM pro mladé muže, který pořádají seminaristé Arcibiskupského semináře v Praze.
  • Večery chval ve dvou kostelích v Plzni.

 

  • Mezi tiskovinami je nabídka knih k rozebrání. Doporučujeme věnovat pozornost také Katolickému týdeníku, který má hodně podnětných příspěvků.
  • Příští neděli po bohoslužbách jste zváni na farní kávu. Zároveň bude také farní diskuse. Budeme hovořit na téma Vzdělávání ve víře. Otázky budou připraveny bezprostředně před samotnou diskusí. Je to široké téma a při setkání určíme společně směr, jakým diskusi povedeme.
  • Díky všem, kdo přispěli k oslavě Salesiánských dní, ať přípravou nebo realizací volejbalového turnaje, karnevalu, plesu nebo slavnostní bohoslužby.
  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER; Ne 4. 2. 7:00 – ER; 9:30 – PL. U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

Sedm rad, jak udělat v životě něco pěkného

Don Bosco říká: „Udělejte ze svého života něco pěkného"

1. Kdo dobře zná mladé lidi a doprovází je, dobře ví, kolik dobra v nich je. Bohužel jen málokteří najdou v životě někoho, kdo je vede, kdo jim dokáže pomoci, kdo je podpoří v dobrém, vede k Dobrému. Mladým lidem říkám: „Začněte si již v útlém mládí dělat poklad z času, který vám Bůh dává. Naplňte ho dobrem!“

2. Byl jeden člověk, který nechtěl nic dělat, aby si neublížil na zdraví. „Mudrc“ mu jednoho dne ukázal dva klíče: jeden krásný, lesklý a druhý černý, rezatý, a řekl: „Tento lesklý užívám každý den, ten druhý mám uschovaný. Tak je to i s našimi silami: rez je ničí, ale služba jim dává lesk a sílu.“ I vy se snažte, aby váš život byl naplněn něčím krásným pro Pána."

3. Buďte stateční a odvážní. Kdo je nerozhodný, bez energie, není schopen dělat velké věci. Síla roste ze sebeovládání.

4. Milujte své rodiče. Vždy je respektujte a buďte vděční za všechno, co pro vás udělali a dělají. Poslouchejte jejich rady a snažte se je uvádět do praxe. Napodobujte jejich víru a křesťanskou lásku. Pamatujte na jejich ponaučení. Jestliže chybují, je to přirozené, neodsuzujte je, odpouštějte jim a modlete se za ně. Kéž ve vás roste hluboká vděčnost za všechny jejich oběti, které za vás přinesli od vašeho narození. Buďte ke svým rodičům vlídní a poddajní.

5. Pokročilý věk vašich rodičů vám bude připomínat to všechno, co pro vás udělali, protrpěli, praktikovali křesťanské ctnosti a jaký vám dali příklad. Snažte se je napodobit ve všem dobrém, co vám ukázali.

6. Vaše dobrota, láska, city, služba druhému se vyzkouší především ve vaší rodině, ve vztahu k vašim rodičům, příbuzným a nejbližším.

7. Buďte velkorysí a silní. Nechtějte žít průměrný, anebo prázdný život. Tak budete stále šťastní: již dnes i ve věčném životě.