Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 3. neděle v mezidobí

3. neděle v mezidobíDatum konání:
21.1.2018

Ohlášky na týden od 22.1. do 28.1.2018

24. 1. Středa Svátek sv. Františka Saleského, biskupa a učitele církve
25. 1. Čtvrtek Svátek Obrácení sv. Pavla,
26. 1. Pátek Památka sv. Timoteje a Tita, biskupů
24. 1. Neděle Slavnost sv. Jana Boska

Bohoslužby v příštím týdnu budou jako obvykle.

  • Díky všem, kteří pomohli s úklidem vánoční výzdoby minulou neděli. Děkujeme také panu Petru Křížkovi za darované vánoční stromky.
  • Dnes jsme zváni na Vzpomínkové shromáždění u příležitosti výročí lednových transportů, které se uskuteční od 14:00 ve Velké synagoze v Plzni.
  • Zveme vás na ekumenickou bohoslužbu v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů, která se koná ve čtvrtek 25. ledna od 18:00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie (u františkánů). Bohoslužbě předsedá plzeňský biskup Tomáš Holub, kázáním poslouží Filip Jandovský.
  • Připomínáme pozvání na salesiánský ples, který se uskuteční v sobotu 27. 1. Vstupenky si můžete zakoupit ve všední dny na recepci střediska mládeže.
  • Příští neděli 28. 1. završíme salesiánské dny slavnostní mší sv. v 10:00 ke cti sv. Jana Boska s hostem salesiánem Josefem Mendelem.
  • V tomto týdnu budete mít možnost shlédnout v kostele výstavu kresleného životopisu Dona Boska.
  • Senioři jsou zváni na oslavu Světového dne nemocných, který proběhne 3. 2. od 14:00 v učebnách biskupství. Bude příležitost ke sv. smíření a mši sv. Více pak na webových stránkách a nástěnce.
  • Spolu s tištěnými ohláškami si můžete odnést také heslo naší diecéze na tento rok s osobním sdělením otce biskupa Tomáše pro každého z nás.
  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER; Ne 28. 1. 7:00 – PL; 9:30 – ER. U sv. Jiří: na požádání MS. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

Generální rekonstrukce ozvučení.

V kostele sv. Martina a Prokopa v Plzni-Lobzích je špatná slyšitelnost při nedělních bohoslužbách a slavnostech. Zvláště v zadní části kostela a na kůru, kdy je kostel zcela zaplněn. Vzhledem k velkému množství rodin s malými dětmi je potřeba také do zázemí kostela – farní klubovny – přivést zvuk a přenos obrazu z dění v kostele. Proto jsme vyhradili místnost pro rodiče s malými dětmi a chceme, aby mohli mít účast na mši sv. prostřednictvím zvuku a obrazu.

Tento záměr byl ekonomickou a pastorační radou farnosti odsouhlasen již loňský rok. Jeho realizace začala zjišťováním možné podpory z veřejných zdrojů. Kostel je ve vlastnictví Salesiánské provincie Praha. Ta podala na akci Rekonstrukce ozvučení kostela žádost o dotaci na ÚMO Plzeň 4. Podařilo se získat dotaci ve výši 149.210,- Kč. Zbývající finance zajišťuje naše farnost – Plzeň-Lobzy.

V kostele bude celkem 8 reproduktorů a bude nahrazen dosluhující zesilovač. Mixážní pult je již zakoupen (díky jeho funkci se účinnost stávajícího ozvučení kostela znatelně zlepšila). Do farní klubovny bude přenášen obraz pomocí kamerového systému a bude zakoupena televizní obrazovka (v současné době čekáme na vyjádření sponzora, který by nám ji poskytnul darem). Celkové náklady podle projektu dosahují téměř 300.000,- Kč.

Realizace by měla proběhnout v době od 5. do 13. února 2018. Ve dnech od 6. do 9. února bude kostel uzavřen a bohoslužby ve středu, čtvrtek a pátek budou v prostorách SaSM. Nedělní bohoslužby budou bez omezení.

Prosíme o vaši pomoc, až bude třeba kostel připravit na provedení zednických prací a po jejich ukončení jej uklidit. V ohláškách budou sděleny aktuální informace. Na 11. února vyhlašujeme účelovou sbírku na tuto akci.

Doufáme, že rekonstrukce přinese bezvadné ozvučení všech míst kostela při slavení bohoslužby a také při příležitostných koncertech. A jak píše apoštol Pavel v listě Římanům: „Víra je ze zvěstování a zvěstování z pověření Kristova.“ (Řím 10,17), věřme, že zvěstování Božího slova bude dobře slyšitelné a srozumitelné nám všem.

Evžen Rakovský