Úvod > Ohlášky > Květná neděle - Svatý týden

Květná neděle - Svatý týden

27.3.2021

SPOLEČNÉ BOHOSLUŽBY

Na všechny bohoslužby (i na louce) je potřeba se přihlásit přes farnost.sdbplzen.cz.

Pokud není uvedeno jinak, všechny mše sv. a jiné bohoslužby jsou v kostele sv. Martina.

Květná neděle      7.30             9.00             10.30           16.30           18.00

Pondělí                         8.00

Středa                         18.00

Zelený čtvrtek   8.00             10.00           15.00           16.30           18.00           19.30

Prosíme, abyste místa pro večerní bohoslužby nechali především lidem, kteří chodí do zaměstnání.

Velký pátek                        8.00   Modlitba breviáře

12.00 Modlitba křížové cesty

15.00 Velkopáteční obřady – kostel sv. Martina

Obřady v kostele jsou určeny především pro ty, kteří ze zdravotních důvodů nemohou jít na louku.

18.00 Velkopáteční obřady – na louce u sv. Jiří *

BÍLÁ SOBOTA                  8.00   Modlitba breviáře

VELIKONOČNÍ VIGILIE  18.00 Kostel sv. Martina

18.00 na louce u sv. Jiří *

ZMRTVÝCHSTÁNÍ PÁNĚ             7.30             9.00             10.30           16.30           18.00

PONDĚLÍ VELIKONOČNÍ            7.30             9.00             10.30

* Na louce u sv. Jiří bude vymezený sektor, do kterého bude mít přístup max. 100 přihlášených účastníků.

Pro mládež se připravují bohoslužby velikonočního tridua (čtvrtek, pátek, sobota) vždy od 18.00 v kostele Všech svatých na Roudné. Přihlašování u Marka Sklenáře.

Příležitost ke svátosti smíření

KVĚTNÁ NEDĚLE

Před každou mší sv. a v případě potřeby i v průběhu mše sv.:

7.30             9.00             10.30           16.30           18.00

PL                MS               MP               ER               MS

STŘEDA              17.30 – 17.50        PL

ZELENÝ ČTVRTEK

Před každou mší sv. a v případě potřeby i v průběhu mše sv.:

8.00             10.00           15.00           16.30           18.00           19.30

MS               ER                MS               ER               PL                PL

VELKÝ PÁTEK

Před obřady v kostele sv. Martina:               14.30 – 14.50 ER

Na louce u sv. Jiří, v případě potřeby i během obřadů:

od 17.30                     ER

NEDĚLE ZMRTVÝCHVSTÁNÍ PÁNĚ

Před jednotlivými bohoslužbami.

V době, kdy bude možné přijmout Eucharistii mimo bohoslužby: 14.30 – 16.00        ER, MS

OSTATNÍ INFORMACE

ADORACE A MODLITBA

Getsemanská zahrada: noc ze Zeleného čtvrtku na Velký pátek

19.00 – 8.00                     řetězová modlitba v domácnostech

koordinuje Dušan Váňa, v případě zájmu ho kontaktujte

Boží hrob:  noc z Velkého Pátku na Bílou sobotu

19.00 – 8.00                     řetězová modlitba v domácnostech

koordinuje Dušan Váňa, v případě zájmu ho kontaktujte

Boží hrob:            Bílá sobota

9.00 – 16.00                     adorace v kostele – zapisujte se do rozpisu na stolku v kostele.

Zelený Čtvrtek

Postní kasičky: Můžete je přinést nejlépe na bohoslužby na Zelený čtvrtek.

Velký Pátek

Půst: Velký pátek je den přísného postu.

Křížová cesta: Stejně jako loni je připravená křížová cesta ve Štěnovickém Borku, kterou si může projít každý sám. Mapka je na webu farnosti v sekci Postní putování: Křížová cesta Štěnovický Borek.

Sbírka: Během obřadů vykonáme sbírku na potřeby křesťanů ve Svaté zemi.

Velikonoční vigilie

Svíce: Na bohoslužbu velikonoční vigilie si přineste své (křestní) svíce.

Neděle Zmrtvýchvstání Páně

Žehnání pokrmů: Při všech bohoslužbách budou žehnány pokrmy.

Sbírka: Při bohoslužbách vykonáme sbírku na potřeby Salesiánské provincie.

Velikonoční přípitek: Ve 12.00 – nabízíme možnost on-line propojení v rámci celé naší farnosti. Připojme se na odkaze https://meet.google.com/tgx-tboe-xhn a společně si připijme a popřejme.

INDIVIDUÁLNÍ SLAVENÍ V DOMÁCNOSTECH

Pro podporu domácího prožívání Velikonoc připravujeme materiály, které budou postupně k dispozici na obvyklých místech:

• texty: farnost.sdbplzen.cz
  • video: youtube.com, Farnost Plzeň Lobzy

KVĚTNÁ NEDĚLE                Slovo na neděli (video)

ZELENÝ ČTVRTEK             Slovo (video)

VELKÝ PÁTEK                      Slovo (video)

VELIKONOČNÍ VIGILIE    Slovo (video)

Nahrávka bohoslužby slova a žalmů (4 starozákonní čtení), video

ZMRTVÝCHVSTÁNÍ PÁNĚ          Slovo na neděli (video)

Modlitba pro požehnání pokrmů (text)

14.30 – 16.00        Možnost individuálního přijetí Eucharistie a svátosti smíření mimo bohoslužby.

DÁLE – podrobnosti najdete v části Ostatní informace:

Křížová cesta:     Možnost individuální modlitby křížové cesty (společně pro naši farnost).

Adorace:              Možnost se zapojit do řetězové adorace i z domu – viz část Ostatní informace.

Přípitek:               Farní online přípitek na velikonoční neděli ve 12.00.

Materiály k prožití Velikonoc

Na www.liturgie.cz najdete i průběh bohoslužeb včetně biblických textů pro jednotlivé dny Velikonoc. Dobře může posloužit i mobilní aplikace Misál 2020/21.

Velikonoční obřady on line

Celosvětově se doporučuje sledovat obřady, které bude sloužit diecézní biskup.