Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 6. neděle velikonoční

6. neděle velikonočníDatum konání:
11.5.2018

Ohlášky na týden od 7. do 13.5.2018

8. 5. Úterý Panny Maria, Prostřednice všech milostí
10. 5. Čtvrtek Slavnost Nanebevstoupení Páně
13. 5. Neděle 7. neděle velikonoční

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

  • Dnes jste zváni po bohoslužbách na kávu a diskusi. Téma „Eucharistie – nejen nedělní setkání“ bylo minulou neděli na druhé straně tištěných ohlášek. Přijďte diskutovat o velikosti eucharistie a také o úskalí ztráty živého vztahu k ní.
  • Zveme školáky na další cyklus BNW, který začíná 12. května od 16 hod. Přihlašování je přes elektronický systém střediska SAPES.
  • V sobotu od 15:30 bude v kostele nácvik nedělní slavnosti a příležitost ke svátosti smíření pro děti a jejich rodiče.
  • Příští neděli přistoupí děti k prvnímu svatému přijímání při mši sv. v 10 hod. v lobezském kostele. Předních dvanáct lavic bude rezervováno jejich rodinám. Prosíme proto o pochopení při obsazování míst v kostele.
  • Májové pobožnosti v květnou budou ve středu a v pátek po mši sv.
  • Letošní pouť na Vršíček se uskuteční 27. května na slavnost Nejsvětější Trojice. Připravujeme několik možností, jak doputovat na poutní místo. V tištěných ohláškách najdete několik variant, z nichž si můžete vybrat. Bude několik skupin a příští neděli zveřejníme kontakty na vedoucí. Kdo by mohl, ať nabídne volná místa v automobilu. Kdo by chtěl zajistit odvoz, bude mít možnost zapsat se v sakristii. Cílem je slavit v 13:00 mši sv. na tomto mariánském poutním místě. V naší farnosti tu neděli zůstane jen ranní mše sv. v 7:30. Ostatní budou zrušeny. Nebude tedy mše sv. u sv. Jiří a v 10 hod.
  • Využijme pouť ke společnému putování. Individuálně toho děláme dost. Zkusme prožít poutní den i k prohloubení vědomí, že jsme jednou farní rodinou.
  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER; Ne 13. 5. 7:00 – MS; 9:30 – ER. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem