Úvod > Ohlášky > 5. 5. 2024 – 6. neděle velikonoční

Svátek sv. Dominika Savia

Slavnost Nanebevstoupení Páně

7. neděle velikonoční

V tomto týdnu jsou bohoslužby jako obvykle.

• Dnes jste zváni po bohoslužbách na farní kávu.
  • Dnes jsme vykonali sbírku na pronásledované křesťany. Díky za vaše dary.
  • Májové pobožnosti v měsíci květnu se konají po bohoslužbách ve středu a v pátek.
  • Od pátku začíná devítidenní novéna – příprava na slavnost Seslání Ducha svatého. U tiskovin jsou k rozebrání vytištěné texty pro soukromou modlitbu novény. Na následujícím odkaze je k dispozici v elektronické podobě: NOVÉNA
  • Za tři týdny - 26. května - jste zváni na pouť na Prusíny. Mše sv. bude v tamějším kostele v 13:30. Putovat lze takto: společně na kolech (povede Jožka Janovič), společně pěšky z Černic vedoucí skupiny: Lucie Rotenbornová, ze Štěnovic nebo individuálně. Doporučujeme také rodinám s malými dětmi, aby se domluvili a putovali společně. Kdo by chtěl zajistit odvoz automobilem, ať se přihlásí P. Evženovi Rakovskému. V tištěných ohláškách a na webových stránkách farnosti jsou uvedeny podrobné informace.
  • Školáci z programu BNW půjdou společně ze Štěnovic. Přihlašování na pouť pro účastníky BNW je spuštěno přes SAPES. Je třeba, aby rodiče přihlásili děti nejpozději do pátku 17. května. K uskutečnění je třeba účast alespoň pěti zájemců.
  • Jste zváni na koncert vážné hudby v kostele sv. Jiří v neděli 12. května a na PILZ ALIVE, křesťanský hudební festival, který se koná v sobotu 18. května. Více informací je na nástěnce.
  • Noc kostelů bude letos 7. června. Prosíme o výpomoc při její organizaci. Dobrovolníci se mohou hlásit u Mileny Bělohoubkové a Hanky Šaškové.
  • Na Dívčím táboře, pořádaným Salesiánským střediskem mládeže, je hodně volných míst pro dívky. V nabídce táborů jsou podrobnosti a přihlašování je možné přes SAPES.
  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 21. 4. 7:00MP;  9:30 – MK. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

Pouť v neděli 26. 5. 2024, kostel sv. Jakuba Většího, Prusiny u Nebílov, mše sv. v 13.30

Pěší: 11 km, doporučeno vycházet v 8.40: zastávka trolejbusu č. 13 u Staré Kovárny (v Černicích),vedoucí skupiny: Lucie Rotenbornová (607 878 760).

Cyklo: 15 km, sraz, 10.05 u konečné tramvaje č. 1 u památníku obětem 2. světové války, vedoucí trasy: Jožka Janovič (731 268 818)

Autobusem:    odjezd z terminálu Hlavního nádraží v 10:35   (příjezd - Nebílovy 11:15)

Automobilem: parkovat je možné 100 m od kostela

Autobus zpět: