Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 4. neděle adventní

4. neděle adventníDatum konání:
23.12.2018

23.12. – 4. neděle adventní

24. 12.

pondělí

Štědrý den

25. 12.

úterý

Slavnost Narození Páně

26. 12.

středa

Svátek sv. Štěpána, prvomučedníka

27. 12.

čtvrtek

Svátek sv. Jana apoštola a evangelisty

28. 12.

pátek

Svátek sv. Mláďátek mučedníků

29. 12. 

sobota

Památka sv. Tomáše Becketa, biskupa a mučedníka

30. 12. 

neděle

Svátek sv. Rodiny

Bohoslužby v tomto vánočním týdnu jsou uvedeny na nástěnce, webu    a v tištěných ohláškách.

  • Na Boží hod vánoční a na svátek sv. Štěpána budou mše sv. jako v neděli. V sobotu je mše sv. v 8 hod. v kapli střediska mládeže.
  • Na sv. Štěpána jste zváni na koncert skupiny Quo vadis do kostela Nanebevzetí Panny Marie od 15 hod. Více informací najdete na nástěnce.
  • Sbírka na dvě sociálně potřebné rodiny činila 13.910 Kč. Děkujeme za vaše dary.
  • Vánoční výzdobu kostela v Lobzích provedeme po mši sv. v 10:00.
  • Příští neděli na svátek sv. Rodiny při mši sv. v 10 hod. budou mít možnost manželé obnovit svůj slib. Hlásit se předem není třeba, jen stačí přijít 10 minut před zahájením bohoslužby kvůli krátké přípravě.
  • S blížícím se koncem roku upozorňujeme na možnost odpočtu finanční částky od základu daně pro ty, kteří dali letos finanční dar církvi – farnosti. Potvrzení vystaví účetní farnosti. Letos došlo ke změně účetní farnosti, proto prosíme dárce o potřebnou součinnost. V případě potřeby se obracejte na P. Evžena R.
  • Začaly přípravy na Tříkrálovou sbírku 2019. Informace k ní jsou níže.
  • Možnosti vyzvednutí Betlémského světla jsou uvedeny v tištěných ohláškách.
  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 30. 12. 7:00MS;  9:30ER. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Tříkrálová sbírka 2019

Tříkrálová sbírka v naší farnosti v ulicích Doubravky, Lobez, Újezda, Bukovce a části Božkova bude probíhat od soboty 5.1. do neděle 13.1.

Nabídka pro Vás, kteří byste chtěli návštěvu tříkrálových koledníků ve svém bydlišti. Pokud máte zájem, zapište se na seznam v sakristii (jméno, adresa, datum a čas), případně mě zavolejte.  Rádi Vás navštívíme!

Výzva pro všechny, kteří chtějí pomoci potřebným a chtějí rozšířit naše řady. Hledáme vedoucí skupinek a děti - koledníky. V současné době jsme schopni pokrýt koledováním pouze malou část naší farnosti. Pokud se rozhodnete přispět svým časem, ozvěte se, prosím, na můj telefon.

Možnost zapojení do sbírky i malou formou - v místě bydliště, ve svém panelovém domě a v nejbližším okolí: navštivte sousedy a podělte se s nimi o betlémskou radost. Tato forma je vhodná pro rodiny s malými dětmi a pro starší farníky. 

 

Naléhavá prosba

Vážení rodiče, máme velkou nouzi o děti pro koledování v rámci Tříkrálové sbírky. Budeme koledovat v sobotu 5. 1. 2019 v dopoledních hodinách, máme zkušené dospělé vedoucí skupinek, o svoje děti se nemusíte obávat. Do skupinek sháníme ideálně dva až tři sourozence nebo kamarády. Své nabídky, prosím, volejte na tel.č. 602337041.

Koordinátor Tříkrálové sbírky za salesiánskou farnost sv. Martina a Prokopa

Dušan Váňa