Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 30. neděle v mezidobí; Slavnost výročí posvěcení kostela u sv. Jiří

30. neděle v mezidobí; Slavnost výročí posvěcení kostela u sv. JiříDatum konání:
31.10.2019

28. 10.

Pondělí

Svátek sv. Šimona a Judy, apoštolů

1. 11.

Pátek

Slavnost Všech svatých

2. 11.

Sobota

Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

3. 11.

Neděle

31. neděle v mezidobí

 

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle, pouze:

v sobotu 2. 11. budou bohoslužby:

v 8:00          v kostele sv. Martina a Prokopa (ne v kapli střediska)

v 17:00        v kostele sv. Jiří. Po ní společná modlitba za zemřelé na hřbitově na Doubravce.

 • V období 1. – 8. listopadu při návštěvě hřbitova, modlitbě za zemřelé a splnění tří obvyklých podmínek (sv. smíření, sv. přijímání, modlitba na úmysl sv. otce), můžeme pro zemřelé získat plnomocné odpustky. V pátek a v sobotu je možné získat odpustky při návštěvě kteréhokoli kostela. Kromě obvyklých podmínek je nutné se pomodlit ještě modlitbu Páně a vyznání víry.
 • Při sbírce na podporu misií minulou neděli bylo vybráno 10.980,- Kč. Děkujme za vaše dary.
 • Během podzimních prázdnin nebudou na středisku kroužky. To znamená, že ve středu nebude výuka náboženství.
 • Poslední rozloučení se + panem Jindřichem Brůhou se uskuteční v pátek při mši sv. v 9:30 v kostele v Lobzích.
 • Pátek je první v měsíci a jako obvykle po mši sv. bude adorace se zpěvy z Taizé.
 • Zveme děti k „Setkání svatých a lampionové putování“ v pátek 1. listopadu od 16:30. Začíná se v kostele v Lobzích.
 • V sobotu 2. 11. od 18:00 zve otec biskup Tomáš na akci Svíce za naše zemřelé do kostela Panny Marie na Františkánské ulici.
 • Příští neděli jste po bohoslužbách zváni na farní kávu.
 • Připomínáme generální úklid kostela v Lobzích v sobotu 9. 11. od 9:00. Prosíme, abyste se nahlásili v sakristii, kdo můžete přijít. Rádi bychom uvítali i ty, kteří se doposud společného úklidu nezúčastnili. Občerstvení bude zajištěno.
 • Na Svatomartinskou pouť 10. 11. je pozván jako host salesián P. Jan Fojtů. Bude sloužit mši sv. v 7:30 a v 10:00 s udílením osobního novokněžského požehnání. Připravujeme pro něj primiční dar. Kdo by se chtěl připojit a přispět na jeho pořízení, může přinést svůj příspěvek do sakristie.
 • Děkujeme za návrhy kandidátů do Pastorační rady farnosti, kterých bylo navrženo 22. Během následujících dní budou kontaktováni, aby se vyjádřili, zda návrh přijímají. Volby pak budou 24. 11. 2019. 
 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 3. 11. 7:00 – PL; 9:30U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.