Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 30. 10. 2022 – 31. neděle v mezidobí

30. 10. 2022 – 31. neděle v mezidobíDatum konání:
29.10.2022

1. 11.

Úterý

Slavnost Všech svatých

2. 11.

Středa

Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

4. 11.

Pátek

Památka sv. Karla Boromejského, biskupa

6. 11.

Neděle

32. neděle v mezidobí

   

Bohoslužby v tomto týdnu budou odlišně od běžného pořadu takto:

V úterý na Slavnost všech svatých bude mše sv. v 18:00 v Lobzích.

Ve středu budou mše sv. v Lobzích v 8:00 a v 18:00, u sv. Jiří v 17:00.

V ostatní dny jsou bohoslužby jako obvykle.

 • Při sbírce na Papežské misijní dílo bylo vybráno 10. 140,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
 • Pro osoby bez přístřeší se stává středisko mládeže do poloviny prosince sběrným místem sbírky Domova sv. Františka. Sbíráme teplé oblečení a další věci uvedené v plakátku na vývěsce nebo farním webu. Věci můžete přinášet po bohoslužbách do sakristie. Do střediska je předáme.
 • Pátek je první v měsíci a jako obvykle po mši sv. bude adorace se zpěvy z Taizé.
 • Bohoslužbu slova a lampionové putování připravujeme pro děti a jejich rodiče/prarodiče ve středu 2. listopadu v 16:30 v kostele v Lobzích. Více informací je v tištěných ohláškách minulé neděle a na webu farnosti.
 • Biskup Tomáš zve všechny, kteří ztratili někoho blízkého, na akci Svíce pro naše zemřelé, která se uskuteční ve středu 2. listopadu od 18:00 v katedrále sv. Bartoloměje. Na místě budete moci na lístek napsat jména vašich blízkých zemřelých nebo vaši prosbu. Lístky budou během akce předány mnichům trapistům z kláštera v Novém Dvoře, kteří se za zemřelé budou každý den modlit. Biskup Tomáš vás rovněž prosí, abyste řekli o akci Svíce pro naše zemřelé i lidem ve vašem okolí, kteří ztratili někoho blízkého a případně přišli spolu s nimi.
 • Večer 2. listopadu jste zváni na koncert skupiny Petr Špaček a Band do Měšťanské besedy od 19:00. Petr Špaček je zakladatel hudebního tělesa Prag Chello Quartet a koncert nabídne interpretaci písní populárních světových skupin. U tiskovin je letáček.
 • V období 1. – 8. listopadu při návštěvě hřbitova, modlitbě za zemřelé a splnění tří obvyklých podmínek (sv. smíření, sv. přijímání, modlitba na úmysl sv. otce), můžeme pro zemřelé získat plnomocné odpustky. V úterý a ve středu je možné získat odpustky při návštěvě kteréhokoli kostela. Kromě obvyklých podmínek je nutné se pomodlit ještě modlitbu Páně a vyznání víry. 
 • Příští neděli jste zváni po bohoslužbách na farní kávu.
 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 6. 11. 7:00MK;  
  9:30
  ER. U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.