Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 25. neděle v mezidobí

25. neděle v mezidobíDatum konání:
21.9.2019

23. 9.

Pondělí

Památka Sv. Pia z Pietrelciny, kněze

27. 9.

Pátek

Památka sv. Vincence z Pauly

28. 9.

Sobota

Slavnost sv. Václava, hlavního patrona českého národa

29. 9.

Neděle

26. neděle v mezidobí

 

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle.

 

  • Jste zváni na přednášku profesora Pavla Hoška: Význam příběhu v židovských dějinách. Přednáška začíná v pondělí 23. 9. v 19:00 v Lochotínském pavilónku.
  • Zveme všechny, kdo si chtějí prohlédnout prostory nízkoprahového klubu pro mládež ve Sladkovského ulici č. 68, seznámit se s pracovníky klubu a s tím, co to vlastně „nízkoprahový klub“ znamená. To vše na Den otevřených dveří, v úterý 24. září 2019 od 15:00 do 19:00 hodin.
  • Zveme starší školáky na víkendové akce BNW. První víkend začíná tuto sobotu 28. září.
  • Rodičům dětí ve věku od 4 do 10 let připomínáme, že se byla založena nová schólička. Jsou zvány i další děti, aby se do ní zapojily. Zkoušky pod vedením Kristýny Fialové začínají vždy v pátek od 16:30 v jídelně střediska.
  • Pro mladé lidi od 16 let se nově nabízí možnost společných setkání. Předpokládá se, že budou probíhat 1x za 14 dní v pátek večer. Co se na nich bude dělat – i na tom se domluvíme během prvního setkání tento pátek 27. 9. v 19.00 na středisku. Ze salesiánů k tomu mohou více říci Josef Převor a Marek Sklenář.
  • Podzimní Zpívaná bude 4. října od 19 hod. ve farním sále.
  • Níže najdete modlitbu za kurz Alfa, který začne 30. září. Prosíme o modlitební zapojení celou farnost, aby setkávání přineslo účastníkům duchovní užitek.
  • První schůzka malých ministrantů bude 11. října 2019 po večerní mši sv. Více k tomu řekne Míla Kuchta (při mši sv. v 10:00).
  • Příští neděli bude při všech bohoslužbách sbírka na Charitu. 

  

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – MS;  Ne 29. 9.  7:00 – MP;  9:30MS. U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Modlitba za ALFU

 

Milosrdný a milostivý Bože!

Dals nám ústa, aby tě chválila.

Dals nám nohy, aby šířily tvou spásu.

Dals nám kolena, aby před tebou v úctě klekala.

Dals nám ruce, aby se k tobě zdvihaly s vděčností a prosbou a aby se svou prací staly požehnáním pro bližní. Dals nám uši, abychom naslouchali tvému hlasu. Dals nám srdce, aby planulo láskou k tobě a aby vedlo všechny naše údy ke službě tobě. Pomáhej nám, abychom s radostí sloužili všemi svými dary tobě i bližním. Ať i náš život je tvou oslavou a připraví cestu k tobě těm, kteří tě dosud neznají. Amen.

 

 

Dárce milosti a věčného života:

prosíme tě, posiluj v lidech touhu po naději a obdař hledající svými ctnostmi. Dej těm, kdo se budou setkávat při kurzu Alfa svou moudrost, otevřené a laskavé srdce, vnímavost a touhu po pravdě. Prosíme o to skrze Krista našeho Pána. Amen.

 

 

Tyto modlitby se můžeme modlit kdykoliv, nejlépe však v době konání kurzu alfa od 30. 9. 2019 každé pondělí v čase od 19 do 21 hod.