Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 23. 6. 2024 – V kostele sv. Martina a Prokopa poutní slavnost; 12. neděle v mezidobí

23. 6. 2024 – V kostele sv. Martina a Prokopa poutní slavnost; 12. neděle v mezidobíDatum konání:
22.6.2024

24. 6.

Pondělí

Slavnost Narození sv. Jana Křtitele

28. 6.

Pátek

Památka sv. Ireneje, biskupa a mučedníka, učitele c.

29. 6.

Sobota

Slavnost sv. Petra a Pavla, apoštolů

30. 6.

Neděle

13. neděle v mezidobí

 

V tomto týdnu jsou bohoslužby jako obvykle.

 • Dnes se koná v Lobzích Svatoprokopská pouť. Po mši sv. v 10:00 jste zváni na oběd. Letošní novinkou je kvíz: Po poutním obědě před volejbalovým turnajem jste zváni na vědomostní kvíz. Čeká vás několik soutěžních kol s otázkami na nejrůznější témata. Soutěžit se bude v šestičlenných týmech. Začínáme ve 12:00. Více informací sdělí Jana Gregorová. Od 13:30 začíná volejbalový turnaj, turnaj, který koordinuje Vašek Šašek. Součástí programu jsou soutěže pro školáky. Jaký je program pro mladší děti, sdělí Vojta Šilhánek.

        Děkuji všem, kdo se zapojili do přípravy dnešní pouti. Ať vám za vše doplatí dobrý Pán.

 • Zítra v pondělí 24. června se uskuteční podpis kupní smlouvy na prodej farních pozemků na Chlumu. Během následujícího měsíce se stane vlastníkem předmětných pozemků Město Plzeň.
 • Rovněž zítra v pondělí od 19 hodin jste zváni na jednoaktovou hru Václava Havla Audience v podání členů Divadelního souboru Tyl Čistá. Představení se koná v Diecézním sále na plzeňském biskupství (nám. Republiky 35, Plzeň). Vzhledem k omezené kapacitě, doporučujeme rezervovat místa na e-mailu rezervace@bip.cz. Vstupné je dobrovolné.
 • Děti jsou zvány na závěr školního roku na Pohádkové náměstí, které se bude konat ve čtvrtek 27. června od 14:00 hodin na náměstí Republiky v Plzni. Podrobnější informace jsou na vývěsce.
 • Příští neděli jste zváni na pouť u rotundy sv. Petra a Pavla ve Starém Plzenci. Po mši svaté s biskupem Tomášem bude následovat program na farní zahradě u kostela Narození Panny Marie. Podrobný program je na vývěsce.
 • PODANÉ RUCE PROTI SAMOTĚ: Hledáme dobrého člověka, který občasnou návštěvou a popovídáním potěší seniorní členku naší farnosti, která se ze zdravotních důvodů nemůže pravidelně účastnit bohoslužeb. Místo návštěvy jsou Lobzy. V případě zájmu kontaktujte p. Michala Kaplánka.
 • V tištěných ohláškách je uveden základní přehled o plánované výuce v dalším školním roce.
 • Těm z vás, kteří už v tomto týdnu odjíždíte na dovolené nebo prázdniny, přejeme požehnané dny odpočinku a nabrání nových sil.
 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 30. 6. 7:00 MK;  9:30 – ER. U sv. Jiří: MP na požádání před bohoslužbou. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Katecheze dětí a výuka náboženství ve farnosti Plzeň - Lobzy ve školním roce 2024/25

Katechezi dětí z naší farnosti i zájemců z jiných farností zajišťujeme ve spolupráci se Salesiánským střediskem mládeže ve formě kroužku Základy křesťanství. Tímto kroužkem nabízíme pomoc rodičům ve vzdělávání a výchově k víře. Den výuky pro různé věkové skupiny předškolních i školních dětí bude i v příštím školním roce středa 16:00 – 17:30. Jedna skupina tohoto kroužku bude zaměřena na přípravu na první svaté přijímání. Podrobné informace o rozdělení skupin najdete v červnových ohláškách naší farnosti a na webu salesiánského střediska.

Opět nabízíme výuku náboženství dětem 1. stupně ZŠ také ve škole na Rodinné ulici (28. ZŠ), a to ve čtvrtek odpoledne. Výuka náboženství ve škole není tolik vázána na náboženskou praxi v kostele, proto je vhodná jak pro děti, které pravidelně chodí do kostela, tak i pro ty, které do kostela nechodí.

Další informace ke katechezím a výuce náboženství vám podá P. Michal Kaplánek, SDB (kaplanek@sdbplzen.cz).

Základy křesťanství a formace ve víře pro děti školního věku ve školním roce 2024/25

 1. skupina předškoláci, 1. a 2. třída  (A. Sprinzlová / L. Hlavničková)
 2. skupina třída – příprava k 1. sv. přijímání (H. Šašková)
 3. skupina , 5. a 6. třída        (E. Rakovský)
 • Pro starší školáky (10 – 14 let) jsou víkendové aktivity BNW, kde probíhají hry, soutěže a rovněž náboženské vzdělávání. Tato aktivita se realizuje s přespáním ve Středisku ze soboty na neděli. Termíny setkání budou oznámeny na začátku nového školního roku. (vede P. E. Rakovský, Dagmar Vedrová, Jana Kuncová a tým animátorů)