Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 22. 1. 2023 – 3. neděle v mezidobí

22. 1. 2023 – 3. neděle v mezidobíDatum konání:
21.1.2023

24. 1.

Úterý

Památka sv. Františka Saleského, biskupa a učitele církve

25. 1.

Středa

Svátek Obrácení svatého Pavla, apoštola

26. 1.

Čtvrtek

Památka sv. Timoteje a Tita, biskupů

28. 1.

Sobota

Památka sv. Tomáše Akvinského, kněze a učitele církve

29. 1.

Neděle

Slavnost sv. Jana Boska

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

  • Dnes vás zveme na prezentaci o Izraeli od našeho salesiána Jakuba Hoňka po bohoslužbách v 7:30 a v 10:00.
  • Dnes jsme vykonali sbírku na biblický apoštolát. Děkujeme za vaše dary.
  • Děkujeme těm z vás, kteří doplnili úklidové skupiny. Máme jich v tuto chvíli deset. Úklid kostela budeme nadále zajišťovat vlastními silami.
  • Ministrantská schůzka a dívčí společenství se konají tento pátek 27. ledna od 16:45 na obvyklých místech.
  • Na Zpívanou jste zváni v tento pátek do farního sálu v Lobzích od 19:00.
  • BNW pro děti ve věku 10 – 14 let proběhne příští víkend 28. – 29. ledna. Prosíme o přihlášení přes sapes.cz nejpozději do čtvrtka.
  • Jste zváni na zádušní mši svatou za Josefa Chudáčka a jeho děti, která se bude konat v kostele sv. Martina a Prokopa v sobotu 28. ledna od 16 hodin. Po mši svaté bude ve farním sále setkání se vzpomínkami na Josefa, Elišku a Marušku Chudáčkovy.
  • Příští neděli oslavíme našeho zakladatele sv. Jana Boska. Po bohoslužbách vás zveme na farní kávu. Únorová farní káva se přesunuje na příští týden. S oslavami Dona Boska bývá spojen také ples. Už dříve jsme avizovali, že salesiánský ples se uskuteční 22. dubna. Podrobnější informace budou zveřejněny v brzké době.
  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 29. 1.  7:00 – PL; 9:30 - MK. U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.
  • Výzva k modlitbě a prezidentským volbám:

 Drazí bratři a sestry,

zdravím vás uprostřed Týdne modliteb za jednotu křesťanů, který je pro nás výzvou k hledání spojnic mezi křesťany různých církví. Je však také výzvou k tomu, abychom vytrvale usilovali o jednotu společenství církve, ve kterém žijeme. Zvláštním způsobem je to výzva i pro tyto dny, kdy je celá společnost včetně církve polarizována volební kampaní před prezidentskou volbou. Prosím, nepodporujme vytváření nepřátelských táborů šířením nenávisti a strachu. Není to nic, co by nám křesťanům mělo být vlastní.

 

Nenechme se strachem ovládnout. Ježíš Kristus nám říká, ať se naše srdce nechvěje a neděsí. Snad i k naší současné situaci směřují slova papeže Františka z encykliky Fratelli tutti o tom, že mnozí politici šíří strach jako marketingovou zbraň. „Nejúčinnější způsob, jak ovládat druhé a postupovat dopředu bez ohledu na kohokoli, je rozsévat beznaděj, ustavičně zastrašovat, a to i pod rouškou obrany určitých hodnot.“ (Fratelli tutti 15)

 

Kristus je nositelem pokoje, který chce přinést také naší zemi. Proto se především sjednocujme v modlitbě s Kristem. Jeho prosme ve společné modlitbě o to, aby naše země měla dobrého prezidenta, a podle svého svědomí k tomu každý z nás přispějme svým hlasem. K tomu vám žehnám,

biskup Martin David