Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 2. 6. – 9. neděle v mezidobí

2. 6. – 9. neděle v mezidobíDatum konání:
2.6.2024

5. 6.

Středa

Památka sv. Bonifáce, biskupa a mučedníka

7. 6.

Pátek

Slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova

8. 6.

Sobota

Památka Neposkvrněného Srdce Panny Marie

9. 6.

Neděle

10. neděle v mezidobí

 

V tomto týdnu jsou bohoslužby jako obvykle.

 • Dnes po bohoslužbě jste zváni na farní kávu.
 • Zítra v pondělí mimořádně nebude ranní mše sv. v 8:00 v Lobzích. Salesiáni se účastní celodenního setkání salesiánské provincie v Pardubicích.
 • Noc kostelů se uskuteční tento pátek 7. června. Prosíme o výpomoc při její organizaci. Přihlásit se můžete u Hanky Šaškové nebo Mileny Bělohoubkové.

  Program Noci kostelů je zveřejněn na webu a nástěnkách. Pozvěte na akci své známé.

 • Pátek je zároveň první v měsíci a po mši sv. bude krátká pobožnost se zpěvy Taizé.
 • V sobotu 8. června přijme Jáhenské svěcení salesián Josef Převor v 15:00 v Bazilice Panny Marie Pomocnice křesťanů v Turíně. Svěcení se zúčastní i skupina mladých z naší farnosti. Vzpomeňme na něj i na ostatní svěcence v modlitbě.
 • Závěrečnou zážitkovou přespávací akci tohoto školního roku – BNW – připravujeme pro školáky od soboty do neděle 15. - 16. června. Přihlašování přes Sapes je již spuštěno. Přihlásit je nutné nejpozději do 9. června.
 • Centrum pomoci Střecha ze střediska mládeže se připomíná s pozvánkou na příští neděli: Vážení farníci, dovolujeme si vás pozvat na setkání, na kterém chceme představit aktivitu „Trenér do života“. Naším záměrem je především šířit povědomí o této aktivitě, o tom, o co nám v ní jde. A to i s nadějí, že se najdou další dobrovolníci, kterým by mohla dávat hluboký smysl a byli ochotni se v ní angažovat. Prezentace se uskuteční ve Středisku v neděli 9. června od 14 do 16:30. Těšit se můžete na: povídání minulých i současných trenérů; seznámení s týmem, který aktivitu realizuje; zodpovídání dotazů a taky pohoštění a volnou diskusi. Za celý tým zve Martin Poláček.
 • Salesiánské středisko vyhlásilo dvě výběrová řízení:
 1. na sociálního pracovníka služeb SAS
 2. na pracovníka v Nízkoprahovém zařízení pro práci s mládeží ve věku 11 až 19 let ze sociálně slabých rodin. Podrobné informace jsou na vývěsce nebo webových stránkách střediska mládeže. 
 • Všechny Vás srdečně zveme na Volejbalový turnaj nejen pro aktivní volejbalisty, ale pro všechny a to i jednotlivce, kteří mají chuť si společně zasportovat. V rámci Svatoprokopské pouti bude možnost si zahrát. Více informací najdete na letáčku na vývěsce.

 

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – MK; Ne 9. 6. 7:00 MP;  9:30 – MK. U sv. Jiří: MK na požádání před bohoslužbou. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

 

Výzva biskupů k volbám do Evropského parlamentu

 

Milé sestry a milí bratři, 

 

blíží se volby do Evropského parlamentu. Chceme vás povzbudit k účasti. K Božímu království, které máme utvářet svým životem už zde na zemi, nás nepřivede pasivita a tím méně lhostejnost. 

Náš kontinent prochází těžkými zkouškami. Jde nejen o naši ekonomickou prosperitu, bezpečí, ale také o svobodu a budoucnost příštích generací. 

Pán Ježíš o svých následovnících říká, že jsou „solí země“ (Mt 5,13). Vyberme tedy pozorně ty, kteří chtějí být touto solí i v širším společenství národů a států, jehož jsme už dvacet let součástí. Zvolme si zástupce, kteří jsou připraveni nás reprezentovat a hájit přitom principy, které chceme do tohoto světa vnášet i v prostoru Evropské unie. Postarejme se svou účastí ve volbách do Evropského parlamentu, aby i tam nadále hlas křesťanů zazníval. Zvolené poslance pak doprovázejme svými modlitbami. 

K dobré volbě vám žehnají 

Biskupové české a moravské církevní provincie