Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 19. 11. 2023 – 33. neděle v mezidobí

19. 11. 2023 – 33. neděle v mezidobíDatum konání:
18.11.2023

 

21. 11.

Úterý

Památka Zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě

22. 11.

Středa

Památka sv. Cecílie, panny a mučednice

24. 11.

Pátek

Památka sv. Ondřeje Dung Laca, kněze

26. 11.

Neděle

34. neděle v mezidobí – slavnost Ježíše Krista Krále

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle:

  • Minulou neděli se uskutečnily volby do pastorační rady naší farnosti. Děkujeme všem, kteří se jich zúčastnili.
  • Výsledky jsou následující: Zúčastnilo se 163 volících. Zvolených je šest kandidátů v tomto pořadí podle počtu hlasů: Vojtěch Šilhánek, Vojtěch Janovič, Marek Nykles, Eva Turková, Emil Kuchta, Milena Bělohoubková. Jmenováni byli: Marie Fialová, Radek Sedlák, Hana Šašková, Michal Kaplánek, Martin Poláček. Děkujeme všem za ochotné přijetí volby. V neděli 10. 12. budou při bohoslužbě v 10:00 uvedeni do služby. Děkujeme ale také všem ostatním nezvoleným kandidátům. Vážíme si jejich ochoty kandidovat a nabídnout svůj čas a síly do služby farnosti.
  • Od dnešního dne do 25. 11. proběhne Týden modliteb za mládež. Církev se zvláště v těchto dnech modlí za mladé lidi, protože jsou velmi důležití a tvoří její živou součást. V naší farnosti se k této iniciativě připojíme modlitbou za mládež při mši svaté v pondělí 20. a v pátek 24. 11. Zájemci o přípravu přímluvných modliteb a o zpestření těchto bohoslužeb hudbou a zpěvem, ať se hlásí u Michala Kaplánka.
  • Na přednášku salesiána Ladislava Heryána CO JSTE CHTĚLI VĚDĚT O BIBLI A BÁLI JSTE SE ZEPTAT jste zváni v úterý od 17:00 do sálu na plzeňském biskupství a na modlitbu a písně Chval jste zváni v úterý 21. 11. od 19:30 do sálu na plzeňském biskupství.
  • Blíží se putování za sv. Mikulášem. 12. budou putovat dvě skupiny po třiceti dětech. Na akci je nutno se přihlásit nejpozději do 1. 12. Od pondělí 20. 11. bude spuštěno přihlašování přes Sapes, kde najdete všechny potřebné informace.
  • Adventní tvoření s požehnáním věnců proběhne v pátek 1. 12. od 15:15 a v sobotu 2. 12. od 14:00, jak již bylo minulou neděli oznámeno. Registrace probíhá přes Sapes.
  • Zveme mladé mezi 16. a 26. rokem na adventní výlet s duchovní obnovou, který se koná na 1. neděli adventní 3. 12. Začínáme mší svatou v 8:45 v kostele sv. Jiří; návrat do 18 hodin. Bližší informace u P. Michala.
  • Prosba o zapojení se při organizaci plesu:

20.ledna 2024 se bude v Šeříkovce konat již tradiční Salesiánský ples. Již minulý rok vás zaměstnanci střediska žádali o pomoc, a nebude tomu jinak ani letos. Víme, že v dnešní mnohdy uspěchané době, najít si chvilku času je náročné, ale i přesto se na Vás obracíme s prosbou o pomoc při organizaci a zajištění tohoto plesu. Jedná se zejména o služby přímo na plese převážně ve foto-koutku či u tomboly. Zaměstnanci střediska již připravují tradiční vystoupení – scénku, ale na letošním plese bychom rádi rozšířili program i o scénku společnou, velmi jednoduchou, nenáročnou. Prosím tedy, kdyby se mezi vámi našli dobrovolníci, kteří by nám rádi pomohli, ať kontaktují Radku Faifrovou tel: 724744542, faifrova@sdbplzen.cz – či dejte na sebe kontakt P. Evženovi Rakovskému. Poté se již s Radkou bude ladit co, kdo, kdy a jak.

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 26. 11. 7. 7:00PL; 9:30U sv. Jiří: na požádání MK. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.