Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 13. 11. 2022 – 33. neděle v mezidobí

13. 11. 2022 – 33. neděle v mezidobíDatum konání:
12.11.2022

V Lobzích Svatomartinská pouť

17. 11.

Čtvrtek

Památka sv. Alžběty Uherské, řeholnice

20. 11.

Neděle

Slavnost Ježíše Krista Krále

 

 Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

 • Děkujeme 12 farníkům, kteří se v sobotu z účastnili generálního úklidu kostela.
 • Dnešní den se koná při bohoslužbách sbírka na křesťanské sdělovací prostředky.
 • Dnes si připomínáme světový den chudých. K tomu papež František napsal podnětný list, který je k dispozici u tiskovin.
 • V týdnu od 13. do 20. listopadu 2022 bude probíhat Týden modliteb za mládež. Vyvrcholením Týdne bude nedělní Slavnost Ježíše Krista Krále, kdy budeme slavit 37. světový den mládeže. V tištěných ohláškách a na farním webu je modlitba na tento úmysl. Na tomto odkaze je Poselství papeže Františka k této události.
 • Diecézní centrum mládeže zve všechny mladé lidi ve věku od 13 do 29 let na setkání s otcem biskupem. Setkání má název LogIn a proběhne následující víkend. První část setkání probíhá v pátek 18.11. večer přímo u nás ve středisku a v kostele, registrovaní účastníci se mohou účastnit celého programu včetně večeře a přespání ve spacácích v prostorách střediska. Registrace je možná do zítřka přes webové stránky biskupství. Zveme ale také neregistrované účastníky, aby se zúčastnili programu, který proběhne v našich prostorách a začne seznamovací aktivitou v 18:45.
 • Mše sv. za oběti sexuálního násilí bude v pátek 18.11. od 18:00 v kostele u dominikánů.
 • V pátek 25. listopadu jste zváni do farního sálu na Zpívanou od 19:00.
 • V pátek 25. listopadu od 15:15 a v sobotu 26.listopadu od 13:45 Vás srdečně zveme na Adventní tvoření, svojí účastí můžete přispět na terapie ve středisku pro znevýhodněné děti a rodiče v náročné situaci. Na adventní tvoření je možné se přihlásit od 17. listopadu na www.sapes.cz. Pokud se chcete na cokoliv zeptat, kontaktujte prosím Petru Němečkovou, (tel. 734 203 432) nebo Evu Turkovou, (tel. 604 791 677).
 • Zjišťujeme, zda budeme v naší farnosti schopni pokrýt dobrovolnými skupinami pravidelný úklid kostela v roce 2023. Pokud naplněnost skupin bude nedostatečná, budeme nuceni poptat profesionální úklidové služby. Kdo by byl ochoten realizovat úklid profesionálně, ať se přihlásí u moderátora farnosti.
 • Termíny letního tábora Kompot a Farního tábora a jsou 13. 8. – 20. 8. 2023. Prosíme, abyste rodinné dovolené přizpůsobili tomuto termínu, a umožnili dětem zúčastnit se těchto aktivit.
 • Jen při mši sv. v 10:00:

Zveme vás na společný oběd. Bezprostředně po mši sv. můžete přicházet do jídelny střediska mládeže ve 2. patře. Po obědě bude beseda s P. Michalem Kaplánkem na téma: Čím se má zabývat nebo jakým směrem by měla jít současná církev u nás a v Evropě?

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 20. 11. 7:00MP;  
  9:30
  PL. U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

MODLITBA ZA MLÁDEŽ

 Dobrý Otče,

vylej svého Ducha svatého na všechny

mladé lidi a dej jim poznat svou lásku,

kterou je nekonečně miluješ.

Daruj jim nový pohled na Tvou dobrotu,

nové zakoušení Tvé moci,

novou důvěru k Tvému slovu

i novou odevzdanost pro Tvou službu,

aby Tvoje Láska rostla v jejich srdcích.

Panno Maria,

Ty, která jsi dobře porozuměla tomu,

co to znamená svěřit se do Božích rukou

a s radostí spěchat šířit evangelium,

přimlouvej se za nás!

AMEN.