Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 1. adventní neděle

1. adventní neděleDatum konání:
27.11.2021

30. 11.

Úterý  

Svátek sv. Ondřeje, apoštola

3. 12.

Pátek

Památka sv. Františka Xaverského, kněze

5. 12.

Neděle

2. adventní neděle  

Vzhledem k vývoji pandemické situace přidáváme nedělní bohoslužbu, aby došlo ke snížení koncentrace lidí při bohoslužbě.

Od první adventní neděle jsou bohoslužby v Lobzích v 7:30    9:00    a   10:30.

U sv. Jiří zůstává mše sv. jako obvykle v 8:45.

  • Při bohoslužbách této neděle se světí adventní věnce.
  • Povinnost zakrytí nosu a úst s dalšími standardními hygienickými opatřeními platí pro všechny účastníky bohoslužeb. Vyjma členů rodiny udržujeme rozestup 1,5 m  a nepodáváme si ruce.
  • Sbírka na Biblický apoštolát před týdnem činila 5.805,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
  • Pátek je první v měsíci a po večerní mši sv. bude adorace se zpěvy z Taizé.
  • Sobotní roráty letos zpívány nebudou. Mše sv. v sobotu budou jako obvykle v 8:00 v lobezském kostele.
  • Příští neděli jsou zváni děti a rodiče na odpolední bohoslužbu slova s návštěvou sv. Mikuláše. Putování na toto setkání v kostele sv. Jiří začne od 16:00 na konečné trolejbusu č. 16. Setkání bude probíhat po skupinách s maximálně dvaceti účastníky. Do soboty rodiče obdrží zprávu, ve které časové skupině budou zařazeni. Vycházet se bude zhruba s desetiminutovým odstupem. Děti musí být přihlášeny. Přihlašování je možné do čtvrtka 2. prosince. Příspěvek na dítě je 50 Kč.
  • Vzhledem k nouzovému stavu a vývoji epidemiologické situace a pro dobré prožití adventu nabízíme nebo doporučujeme:

- Využít nabídky videí na stránkách plzeňského biskupství – Adventní putování. Jedná se o čtyři zamyšlení v rámci série videí, která budou k dispozici od sobotního večera.

- ONLINE adventní rekolekci s biskupem Tomášem, která proběhne v sobotu 4. prosince, od 9:30 do 12:30 (odkazy ke zhlédnutí jsou na farním webu a FB).

- Duchovní obnovu v naší farnosti 11. prosince od 9:00 do 11:00. Začne ranní bohoslužbou v 8:00 a pokračuje v kostele přednáškou od 9:00. Po ní bude příležitost ke sv. smíření a zakončena bude adorací, společnými prosbami a svátostným požehnáním v 11:00.

  • V Katolickém týdeníku najdete zajímavé články mj. o tom, co vše je spojeno s adventem, proč arcibiskup Graubner vybízí k očkování a jaké je tajemství manželské lásky.
  • Mezi tiskovinami je k rozebrání Farní věstník a brožura Průvodce adventem. Na každý adventní den tam najdete biblický text s úvahou.

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 5. 12.  7:00MS; 8:30 – ER; 10:00 - MP. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.