Úvod > Aktuality > Výuka náboženství ve farnosti

Výuka náboženství ve farnosti

9.10.2023

Výuka Základy křesťanství bude v souladu s dalšími kroužky střediska mládeže začínat od začátku října. Níže je uveden přehled pro letošní školní rok.

Základy křesťanství a formace ve víře pro děti školního věku ve školním roce 2023/24

Výuka ve středy od 16:00 (první hodina je 4. 10. 2023) 2. skupina příprava k 1.sv. přijímání středa 17.15

1. skupina předškoláci, 1. a 2. třída        (A. Sprinzlová / L. Hlavničková)
  2. skupina 3 a 4 třída – příprava k 1. sv. přijímání (H. Šašková)
  3. skupina , 5. a 6. třída     (E. Rakovský)

Aktuálně nová nabídka výuky pro starší děti (po 1. sv. přijímání) čtvrtek 15:00 (M. Fenclová)

Pro starší školáky (10 – 14 let) jsou víkendové aktivity BNW, kde probíhají hry, soutěže a rovněž náboženské vzdělávání. Tato aktivita se realizuje s přespáním ve Středisku ze soboty na neděli. (vede P. E. Rakovský a M. Buňatová)

Termíny pro tento školní rok jsou:

14.10. říjen – jednodenní aktivity ve středisku s krátkým výletem

18./19. listopad – jako obvykle s přespáním

9./10. prosinec – jako obvykle s přespáním

27./28. leden – jako obvykle s přespáním

9./10. březen – jako obvykle s přespáním

13./14. duben – jako obvykle s přespáním

26.5. květen – jednodenní pouť do Prusin

15./16. červen – jako obvykle s přespáním

S dotazy týkající se výuky náboženství a katechezí se obracejte na P. Michala Kaplánka.

Nabídka sborečku pro mladší děti

Od září bude opět možné (přes systém sapes) přihlásit děti na dětský sboreček, zkoušky budou probíhat cca 2x měsíčně, a to v pátek odpoledne (čas bude upřesněn). Podmínkou je alespoň dvanáct přihlášených dětí.

Setkávání ministrantů a dívčí pátky budou v pátek v 16.45 cca jednou za měsíc

Nejbližší termíny jsou-  20.10. , 24.11. a  8.12.