Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Ohlédnutí za Lisabonem

Ohlédnutí za LisabonemDatum konání:
9.10.2023

Světové dny mládeže jsou jedinečnou příležítostí potkat mladé křesťany z celého světa, poznat novou kulturu a setkat se s papežem. Díky velkorysé podpoře našeho otce biskupa Tomáše se hned 9 mladých z našeho spolča rozhodlo s plzeňskou diecézí vydat na SDM do Portugalska. První týden jsme strávili v městečku Vila Chã, poznávali krásy Porta, koupali se v oceánu, potkávali nové lidi, besedovali s biskupem Tomášem a prožívali spolu nádherný čas. Druhý týden nás čekal hlavní program v poutníky přeplněném Lisabonu. Kromě masových akcí s papežem Františkem jsme měli na výběr z plejády dalších koncertů, modliteb, prohlídek a akcí, čehož jsme se snažili svědomitě využít. I přes mnohé nedokonalosti jsem si všichni oba portugalské týdny náramně užili a upřímně doufáme, že jen tak nevyšumí a ponesou v našich srdcích hojné ovoce. Za všechny mladé poutníky Jakub Honěk.

1 - Plzeňská diecéze.jpg