Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Věčné sliby Filipa Mareše

Věčné sliby Filipa MarešeDatum konání:
13.9.2021

 

Na sobotní ráno byl na našem hřišti 11. září nebývalý ruch. Neobvykle se na něm stavěly stany s oltářem i pro hudebníky, přibývaly lavičky. Počasí přálo, a tak se hřiště rychle proměnilo v liturgický prostor a začalo se zaplňovat lidmi. Vše bylo připraveno k tomu, aby se Filip Mareš definitivně zasvětil Bohu a službě mladým lidem tím, že složí věčný slib do rukou provinciála Martina Hobzy. Filipa dobře známe z jeho dvouleté asistence, kterou prožil mezi námi. Další dva roky se vracel z Turína do Plzně na letní prázdniny. Tak jsme rádi, že jsme mohli spolu s ním připravit tuto slavnost u nás. Přijela řada lidí, kteří se s Filipem znají i z jiných měst; jen ze Sebranic u Litomyšle, kde vyrůstal, dorazilo více jak 50 lidí. Mohli jsme prožít krásné chvíle nejen při mši sv. s Filipovým slibem, ale i následně u bohatého občerstvení. Zvlášť kluci měli radost z uvolněného hřiště, a tak došlo i na fotbal.

Díky všem, kteří se na přípravě a průběhu celé slavnosti podíleli. Děkujeme i těm, kteří podpořili Filipa modlitbou ať doma v rámci naší společné přípravy přes videa nebo i účastí na páteční vigilii v kostele.

A pokud si chcete přečíst s rozhovor s Filipem, otevřete si nejnovější číslo Salesiánského magazínu (4/2021). 

 

 

 

 

 KOMPLETNÍ GALERIE ZDE