Úvod > Aktuality > Třicáté výročí kněžství

Třicáté výročí kněžství

5.7.2019

DSC_0329.JPG

V tomto roce si připomínají třicáté výročí svého kněžského svěcení tři salesiáni s bezprostředním vztahem k salesiánskému dílu v Plzni.

• Michal Kaplánek - jako zakladatel a budovatel položil v roce 1990 základy, na kterých lze stavět a dílo rozvíjet.
  • Pavel Lepařík - od roku 2016 se zapojuje do aktivit Salesiánského střediska a farnosti.
  • Evžen Rakovský - od roku 2015 je moderátorem společné duchovní správy.

V sobotu 29.6.2019 se uskutečnila oslava kněžského výročí těchto tří salesiánů. Mši sv. v lobezském kostele vedl P. Michal. Po společném pohoštění pro všechny návštěvníky následoval oběd pro pozvané. Od 15 hod. pokračoval děkovný program v Meditační zahradě. P. Michal při něm poděkoval třem žijícím a třem zemřelým osobnostem, které výrazným způsobem pomohly salesiánskému dílu v Plzni.

Zaplněný kostel i prostory kaple u Památníku obětem zla byly pěknou odezvou na příjemné chvíle vděčnosti.