Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Salesiánský ples 2024

Salesiánský ples 2024Datum konání:
26.1.2024

 

SelsianskyPles2024-2.jpg

 

Letošní Salesiánský ples proběhl již ve svém tradičním lednovém termínu, tedy v době oslav svátku Dona Boska, zakladatele salesiánů. 

V sobotu 20. ledna 2024 jsme zaplnili sál KD Šeříkovka. Ples jsme zahájili vystoupením zájmového kroužku Flétny pod vedením Lenky Pořízkové. Následovalo přivítání ředitelem komunity salesiánů P. Michalem Kaplánkem. Dalším bodem bylo krátké video, ve kterém děti poděkovaly všem, kteří se podílí na chodu střediska a věnují jim svůj čas a energii či finanční podporu. Následně vystoupil zájmový kroužek Streetdance pod vedením Lucky Martínkové. Za odměny v podobě poukázky na menu pro všechny vystupující děti děkujeme společnosti McDonald's.

Překlenovacím můstkem k druhé části plesu byla historicky první scénka, ve které společně vystupovali zaměstnanci střediska se zástupci farnosti. Jejich vystoupení doprovázela naživo skupina QUO VADIS s písní Dej mi duše. Tímto ještě jednou velmi děkujeme všem, kteří se zapojili. 

Druhou částí plesu nás provázela a k poslechu a tanci zdatně vyhrávala kapela PICHL band. Stejně jako v minulých letech se parket nejvíce zaplnil při tanečním workshopu, který moderoval spolumajitel a lektor taneční školy Tanec v Plzni Martin Mareška. Nespoutané kroky kubánské salsy zaplnily taneční parket hned po vystoupení tanečníků, kteří rozproudili energii snad v každém, kdo v sále, kdo jejich vystoupení přihlížel. 

Zlatým vyvrcholením večera byla scénka zaměstnanců. Ta letošní byla motivovaná prací salesiánů pro mládež z celého světa, a tak Don Bosco cestoval po všech kontinentech, stejně tak, jako se i kongregace salesiánů rozrůstala a šířila se do všech možných koutů světa.

Na samý závěr byl ples ukončen krátkou modlitbou.

Již tradičně byl velmi navštěvovaným místem fotokoutek Selfie-box Ondřeje Burdy, ze kterého si mnoho návštěvníků odneslo památeční fotografii. Ondrovi děkujeme za velmi příznivou cenu za realizaci fotokoutku, milý přístup a ochotu.

Fotografování plesu se i letos ujal František Vísner - děkujeme.

Po několika letech se k plesu vrátila i mnohými očekávaná soutěž o ceny, a tak si kromě výše zmíněné fotografie a nohou bolavých od tance mohl při troše štěstí každý odnést i nějakou tu výhru. Rodinnou atmosféru plesu dokreslovaly první letošní petrklíče, které ve svých sklenících vypěstovaly a na ples darovaly Květiny Milt. Děkujeme také za přípravu sladkého občerstvení na stoly našim milých farnicím a zaměstnankyním střediska.

A co by to bylo za Salesiánský ples, kdyby moderátory nebyli Renata a Vojta Šilhánkovi?! Také jim patří velké poděkování, protože bez nich by to nebylo ono. 

Všem moc děkujeme za milou a rodinnou atmosféru na plese a těšíme se zase za rok.

 

FOTO: František Vísner

SelsianskyPles2024-13.jpg

  

VIDEO: Scénka farníci + zaměstnanci 

SelsianskyPles2024-20.jpg

  

VIDEO: Scénka zaměstnanců

SelsianskyPles2024-87.jpg