Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Putování se sv. Martinem

Putování se sv. MartinemDatum konání:
21.11.2020

 

Jako skoro celý rok 2020 bylo jiné a covidem zasažené i naše slavení slavnosti sv. Martina. Byli jsme poctěni, že do našeho kostela přišel biskup  Tomáš Holub a slavil mši svatou. Bohužel jsme jeho bohoslužbu a následnou přednášku mohli sledovat pouze přes své počítače z domova. I tak děkujeme, bylo to inspirující. V tento svátek jsme museli letos vynechat i společný oběd na středisku. Ještěže si můžeme poslat alespoň fotografie své domácí svatomartinské husičky....

Kdo se ale zúčastnil Svatomartinského putování Lobezským parkem mohl si odnést nejen recept na přípravu husy a Svatomartinských rohlíčků. Účastníci se mohli na jednotlivých stanovištích podrobněji seznámit (či si připomenout) události ze života sv. Martina. Pro děti bylo připraveno několik úkolů (poznat atributy sv. Martina, projít bludiště nebo se schovat rodičům jako sv. Martin mezi husami). Celé putování bylo zakončeno v kostele, kde byla možnost modlitby a děti mohly nakreslit křídami kolem kostela obrázek vztahující se ke sv. Martinovi.

 

stezka sv.M 2.jpg