Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Národní pouť ke sv. Ludmile 2021

Národní pouť ke sv. Ludmile 2021Datum konání:
17.9.2021
Datum ukončení:
19.9.2021

Národní svatoludmilská pouť bude letošním vyvrcholením oslav Roku svaté Ludmily. Na Tetíně Vás čeká bohatý program.

Středem pouti je národní poutní mše svatá celebrovaná papežským legátem v 11:00. Společnou pěší pouť plzeňské diecéze vede otec biskup Tomáš Holub v 30 od železniční stanice v Srbsku (odjezd vlaku z Plzně v 7.22, přestup v Berouně). Ostatní způsob putování je individuální. Podrobný program je uveden na nástěnce nebo na webu plzeňského biskupství nebo na odkaze níže.

NÁRODNÍ POUŤ TETÍN 2021

 

POZVÁNKA PRO MLÁDEŽ

Otec biskup Tomáš zve k účasti na Národní pouti ke sv. Ludmile na Tetín také mládež.

Pouť mladých organizuje Diecézní centrum mládeže.

Sejdeme se již v pátek 17. září v 19 hod na DCM v Plzni a vyrazíme v sobotu brzy ráno vlakem, abychom putovali ze Zdic na Tetín směrem přes Koněpruské jeskyně, trasou dlouhou asi 15 km. Kousek před cílem se naše skupina spojí se skupinou ostatních poutníků z diecéze, která půjde ze Srbska s otcem biskupem Tomášem; společně tak dojdeme na poutní mši svatou.

Je možné se k pouti mladých připojit dodatečně až v sobotu ráno, a to buď na vlakovém nádraží v Plzni (sraz v 5:10 hod), nebo ve Zdicích (v 6:00 hod). Na místech srazu není možné čekat, prosíme tedy o přesnost.

Cesta zpět je vlakem opět společná, nebo po předchozí domluvě po vlastní ose (s rodiči nebo pro starší 18ti let).

Více informací a přihláška na www.dcmplzen.cz , na Facebooku či Instagramu DCM, nebo na tel. 737 546 649 (Pavel Fořt).