Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kompot

KompotDatum konání:
29.7.2022

 

Letošní "kompotování" nebylo o tom naplnit si břicha dobrým kompotem z vybraného ovoce - zaměřovali jsme se i na to, co se nepovedlo, to jsme pak s úlevou vyhodili do kompostu. Ani my nejsme dokonalí, ale každý v sobě máme dobré stránky, které z nás dělají tým.

Tábor proběhl 10.-17.7.2022 v šumavském lese na skautské základně Svárožná, která dříve sloužila pro pohraniční stráž. Hranice se tedy staly hlavním tématem tábora.

Hráli jsme spoustu zajímavých her ať už tématických (např. "Rytíři a Lučištníci" nebo "Komunismus"), sportovních (např. hry s šátky, kabaddi nebo rozdupku), pro šikovnost (např. "Vaření vejce v potoce") na pěší cestu (např. "Klíště" nebo "Bomba, nálet, povodeň") nebo pro zapojení mozku (např. matematiko) a zamyšlení (např. "Ztroskotaná loď"). Dokonce jsme si i po skupinkách na každé odpoledne jednu hru vymysleli.

Prožili jsme také dobrodružství na noční Stezce Sebepoznání, při dobrovolném i nedobrovolném otužování v ledovém potoce, když jsme přespali v lese v Hojsově Stráži v rámci dvoudenního výletu, i u nás na základně při hře Městečka Palerma potmě.

Samozřejmě nechyběl ani duchovní program jako dobrovolné ranní mše, ranní zamyšlení, hledání v Bibli a dvě mše svaté pro všechny.

Celý tábor byl zakončen slavnostní bavorsko-ukrajinskou večeří, aby se zachovala atmosféra.

Děkuji všem vedoucím i účastníkům za přípravu, zapojení i společné prožití tohoto tábora!

 

DSC_0758.JPG