Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hromnice

HromniceDatum konání:
27.1.2021

HROMNIČKOVÁ   SOUTĚŽ

 

Milé děti, milí rodiče,

rádi bychom Vás pozvali k soutěži v souvislosti s blížícími se Hromnicemi.

Hromnice jsou svátkem Uvedení Páně do Chrámu a slavíme je 2.2. Připomínáme si ten den událost, kdy Maria s Josefem přinesli miminko Ježíška do jeruzalémského Chrámu, aby ho zasvětili Bohu. Tam potkali starého proroka Simeona, který v Ježíši poznal Božího syna a nazval ho „světlem k osvícení pohanů“. Toto světlo si lidé začali na Hromnice připomínat svíčkou „hromničkou“, která se ten den žehnala v kostele a lidé si ji pak zapalovali v těžkých chvílích, třeba při bouřce.

Na připomínku Hromnic vás letos chceme pozvat k hromničkové soutěži. Zkuste si se svými rodiči připravit na Hromnice vlastní svíčku. Můžete si ji třeba přímo vyrobit ze včelího vosku nebo koupenou svíčku nějak ozdobit – fixy, barvami, přírodními materiály… Můžete také ozdobit svícen, na kterém bude svíčka stát, nebo dejte dohromady několik čajových svíček a vytvořte z nich na podlaze nějaký obrázek. Fantazii se meze nekladou a jaký způsob si vyberete, je na vás.

Tuto svíci pak budete moci používat při rodinné modlitbě. Zapalte si pak při společné modlitbě, kdy budete děkovat za vše dobré a prosit o pomoc v těžších chvílích.

Až budete mít hotovo, svíčku vyfoťte a pošlete nám ji buď na Facebook nebo do mailu – farnostakce@sdbplzen.cz. Nezapomeňte uvést svoje jméno a případně název vašeho tvoření. Termín pro poslání je v neděli 31.1.

Z došlých fotografií vylosujeme vítěze při bohoslužbě 3. února v 16:00, který od

 nás dostane malé překvapení. Tuto bohoslužbu budeme živě přenášet přes internet. Této bohoslužby se ale můžete i osobně zúčastnit. Rodiče mohou přihlásit děti na níže uvedeném odkaze.

Těšíme se na fotky z vašeho tvoření Jana a Hanka.

Videopozvánka

 

 

Přihlášení se na dětskou bohoslužbu 3. 2. 2021 - Hromnice

Bohoslužba v 16:00 v kostele v Lobzích.

Rodiče přihlašují pouze děti, které přivedou na bohoslužbu. V případě malého počtu dětí mohou být účastni i rodiče.

Přihlašujte ZDE.

 

Přihlášení se na mši sv. pro dospělé 3. 2. 2021 - Hromnice

K účasti na večerní mši 18:00 sv. se přihlašujte 

ZDE.