Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > BNW duben 2023

BNW duben 2023Datum konání:
2.5.2023

Předposlední BNW tohoto školního roku je za námi! Účast byla tentokráte skromnější, – dorazilo 11 mladých – ale to nás nezastavilo! Nejdříve jsme si pomocí běhací hry na hřišti a papírové skládačky připomněli Jiřího a jeho souboj s drakem a potom jsme se ponořili do víru velikonočních událostí. Velká část účastníků totiž nikdy nebyla na velikonoční vigilii, a tak nás nepadlo ji v takovém menším měřítku společně prožít. Začali jsme sederovou večeří, místo nekvašených chlebů jsme si dali tortilly, místa vína Vineu, místo beránku šunku a zavzpomínali na vyjití židů z Egypta a Ježíšovu poslední večeři. Po ní jsme vyrazili k ohni. Vysvětlili jsme si symboliku světla a velikonoční svíce, zapálili paškál a s rozžatými svícemi vstoupili do kostela / kaple, kde jsme si přečetli pár čtení ze Starého i Nového zákona, obnovili křestní vyznání a na závěr se krátce pomodlili před Nejsvětější svátostí. Volné chvíle jinak doprovázela oblíbená vybíjena, ale také ping-pong či florbal. Nedělní dopoledne patřilo inspirativní Kateřině Sienské, jejíž svátek jsme v sobotu slavili.