Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 6. neděle v mezidobí

6. neděle v mezidobíDatum konání:
11.2.2018

Ohlášky na týden od 12.2. do 18.2.2018

17. 2. Sobota Sv. Alexia a druhů mučední
18.2. Neděle 1. neděle postní

Bohoslužby v příštím týdnu budou jinak než obvykle.

 • V tomto týdnu začala rekonstrukce ozvučení. Ještě není úplně ukončena. V následujících dnech bude dokončeno zázemí a vymalují se místa zasažená stavebními pracemi.
 • Srdečné díky všem obětavým farnicích a farníkům za pomoc při pátečním a sobotním úklidu. Během obou dní se zapojilo 22 dospělých a 3 děti.
 • Dnes byla účelová sbírka na rekonstrukci ozvučení. Díky za vaše dary.

Na Popeleční středu začíná postní doba. Je to den přísného postu. V tento den budou bohoslužby takto:

 • 8:00 v kostele sv. Martina a Prokopa
 • 9:30 v Salesiánském středisku pro maminky s malými dětmi
 • 18:00 v katedrále s otcem biskupem Tomášem, společná pro všechny plzeňské farnosti

 

 • V postní pátky a středy budou bývat přede mší sv. pobožnosti Křížové cesty.
 • Mezi tiskovinami je k dispozici časopis Nezbeda.
 • Na druhé straně tištěných ohlášek najdete příběhy klientů Střechy. Po celou dobu postní se můžeme uskromnit, rozdělit se o to, co máme s těmi, kteří mají nouzi. Takto našetřené peníze můžete přinést na Zelený čtvrtek. V obětním průvodu budou přineseny na oltář podle zvyku prvotní církve, která takto vyjadřovala svoji solidaritu s potřebnými.
 • V postní době budeme mít příležitost podpořit také salesiánské misie v Bulharsku - stavbu kostela a střediska mládeže – a salesiánské dobrovolníky z programu Sadby. Postní krabičky a kalendáře budou k dispozici od příští neděle.
 • Připravujeme postní duchovní obnovu na 3. 3. 2018. Přednášejícím bude salesián P. Vít Dlapka z Českých Budějovic. Začátek od 9 hod., zakončení ve 12:30 mší sv.
 • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER; Ne 18. 2. 7:00 – PL; 9:30 – MS. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

Postní solidarita

Postní doba, kterou tento týden začneme prožívat, je vždy velkým obohacení pro upřímně věřící. Ti se totiž snaží celým srdcem obrátit ke Kristu a připravují se pokáním a s vnitřní usebraností na obnovu svého křestního zasvěcení. Dobře prožitá postní doba nás zase o něco víc připodobní našemu Pánu. To může mít i konkrétní podobu ve formě almužny – rozdělení se o své finance s těmi, kdo o ně mají nouzi. Po celou dobu postní se můžeme uskromnit, něco si odříct a dát část toho, co ušetříme těm, kteří mají nouzi. Našetřené peníze můžete přinést na Zelený čtvrtek nebo na konci postní doby. V obětním průvodu budou přineseny na oltář podle zvyku prvotní církve, která takto vyjadřovala svoji solidaritu s potřebnými. O rozdělení finančních prostředků mezi klienty programu Střecha uskuteční pastorační rada farnosti.

Příběh 1:

Pěstounka (ročník 1961), se kterou je Centrum pomoci Střecha v kontaktu rok a půl, se stará o dvojčata ve věku 9 let. Je to sestřenice jejich matky, která jim zemřela před 2 lety. Otec není schopen se o dvojčata starat (ani finančně). Pěstounka žije sama, bez partnera. V prosinci dostala výpověď v zaměstnání – důvodem byla reorganizace podniku. Peníze by byly použity buď na školu v přírodě, na letní tábory pro dvojčata či na zaplacení kroužku a výdajů s tím spojených.

Příběh 2:

Paní je klientkou Centra pomoci Střecha jeden rok. Bydlí se svojí maminkou v domě a staré se o své dva syny. Jednomu je 7 let a navštěvuje první třídu a druhému bude šest let. Paní je samoživitelka, pracuje na nočních službách a přes den se stará o své dva syny. Své mamince platí nájemné, sama nepobírá žádné sociální dávky, ale výdaje za děti nejsou malé. V současné době bývalý manžel nesplácí ani alimenty na děti a tak by paní byla ráda za jakoukoli finanční pomoc např. na tábor pro děti nebo na zakoupení věcí do školy.