Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 5. neděle v mezidobí

5. neděle v mezidobíDatum konání:
9.2.2019

11. 2.

Pondělí

Panny Marie Lurdské, Světový den nemocných

17. 2. 

Neděle

6. neděle v mezidobí

 

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle

  • V rámci světového Dne nemocných se uskuteční bohoslužba s udílením svátosti nemocných v Domě sv. Jiří na Doubravce 9. března 2019 od 15:00.
  • Zveme ministranty jednak na ministrantskou schůzku, která se uskuteční tento pátek, a také na výlet na běžkách, který se uskuteční příští sobotu. Na výlet probíhá přihlašování přes Sapes.
  • Zveme starší děti na další BNW, které se uskuteční tentokrát vyjímečně z pátku na sobotu 22.-23.2. Přihlašujte děti přes systém Sapes.
  • V SaSM hledáme vedoucího pro kroužek stolního tenisu. Uvítáme i případné tipy. Bližší informace u Marka Sklenáře.
  • Na balónovém příměstském táboře o jarních prázdninách zbývá pár volných míst. Rodiče na něj mohou ještě přihlásit své děti.
  • V tištěných ohláškách najdete podrobnou informaci o dění ve středisku mládeže během uplynulého půl roku.
  • Na webu a nástěnkách najdete:

-        Pozvání na pouť zamilovaných

-        Nabídku prázdninových táborů

  • Přihlašování na letní tábory začne v pondělí 11. 2. 2019 v 9:00 přes systém SAPES. Zvláště využijte nabídky farního a ministrantského tábora.

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 17. 2. 7:00PL;  9:30MS. U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

  

 


Polovina školního roku 2018/2019 ve středisku za námi

Další školní rok se nám na středisku mládeže přehoupl do své druhé poloviny. Máme toho opět hodně za sebou a rádi se ohlédneme, co se u nás pro děti, mladé i jejich rodiny (nebo pro samotné spolupracovníky a zaměstnance) všechno odehrálo.

Školní rok jsme zahájili společně s našimi věrnými a také novými externisty ze zájmových kroužků, doučování a další pedagogické činnosti; po létě proběhla řada potáborových setkání včetně setkání nového oblíbeného farního tábora; horolezci z našich kroužků prožili víkendovou akci s přespáním a vyrazili lézt i do Prahy; naši pěstouni prožili tradiční relaxačně vzdělávací víkend v roubenkách v Petrovicích u Sušice pod taktovkou kolegů z Centra pomoci; zaměstnanci vyrazili na několik dní na společný teambuilding do Domu sv. Vintíře v Dobré Vodě na Šumavě; na středisku jsme uvítali celorepublikové setkání salesiánských animátorů; starší děti z Balónu vyrazili na výlet mimo Plzeň; klub Vzducholoď prodělal restart své činnosti, kde hodnotil postupy své práce a možnosti další pomoci dětem z problémové lokality Plzně Petrohradu; na přespávací akce se pravidelně scházeli ministranti a mladí z BNW; zaměstnanci prožili adventní duchovní obnovu s Vojtěchem Sivkem; různé skupiny našich dětí navštívil Mikuláš; pro děti i jejich rodiče jsme uspořádali Adventní tvoření; na setkání s dobrodinci střediska dorazil biskup Tomáš Holub se zprávou ze synody o mládeži; v kostele vystoupili na Vánoce děti z hudebních kroužků a klubu Balón; lezci se vánočně slanili i za deště, ale s písní na rtech na Radyni; ředitel brněnského střediska Jiří Baláš měl školení vedení malého týmu pro některé z vedoucích sekcí střediska; lezci prožili pololetní prázdniny na sněhu na severu Čech a na konci ledna jsme oslavili svátek Dona Boska uspořádáním karnevalu, tematickými akcemi s dětmi, včerejším plesem nebo oslavou mezi zaměstnanci.

Doufáme, že druhá polovina roku bude také tak plná na zážitky pro všechny, kteří k nám přichází trávit svůj volný čas nebo s přáním pomoci.

Na středisku jsme přivítali také několik nových tváří: vedoucího správy a provozu p. Jaroslava Krause, pedagoga volého času a koordinátora doučování MgA. Ivonu Kovářovou, sociální pracovnici na práci s pěstounskými rodiči Bc. Moniku Mokošovou, sociální pracovnici klubu Vzducholoď Vendulu Krejčovou a novou pracovnici úklidu p. Magdu Klímovou. Naopak jsme se po 17 letech oddané a téměř dech beroucí služby středisku rozloučili s Janou Mikotovou. Služebně nejstarší zaměstnanec Karel Ženíšek poté v lednu oslavil významné životní jubileum v podobě zlaté svatby s manželkou Pavlou.