Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 5. neděle postní

5. neděle postníDatum konání:
18.3.2018

Ohlášky na týden od 19.3.2018 do 25.3.2018

19. 3. Pondělí Slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie
20. 3. Neděle Květná neděle

Bohoslužby v příštím týdnu budou jako obvykle.

  • Díky všem, kteří v sobotu přišli pomoci s úklidem v kostele a za provedenou inventarizaci majetku farnosti.
  • V sobotu v 14:30 budou v kostele v Lobzích oddáni snoubenci Barbora Šůhová a Přemysl Gažar.
  • V obětním průvodu při nedělní bohoslužbě v 10 hod. neseme k oltáři spolu s obětními dary různé drobnosti. Jsou určeny pro potřebné a jejich rozdělování svěřujeme Charitě a paní Srbové. Srdečné díky za vaše dary.
  • Biskup Tomáš zve mladé lidi na každoroční diecézní setkání, které proběhne v sobotu března od 9:00 v gymnáziu na Mikulášském náměstí. Nejdřív se seznámíme – jak s otcem biskupem Tomášem, tak spolu navzájem, pak budeme pokračovat katechezí otce biskupa a modlitbou chval. Část odpoledne strávíme v menších skupinkách poznáváním situace v jiných oblastech diecéze, sdílením se a hrami. Vyvrcholením setkání bude mše svatá v 15:15 v kostele Panny Marie Růžencové na Slovanech; konec akce je plánován na 17:15. Budeme rádi, když se také tohoto setkání účastníte. Je to příležitost prožít nejen zajímavý program, ale také se seznámit s dalšími mladými křesťany z Plzně a celé diecéze.
  • Na Velký pátek připravujeme pouť do Lidic. Můžeme tento den prožít na místě, které je spojeno s velkým utrpením. Projdeme si toto místo a na místě se pomodlíme křížovou cestu. Sraz je v 8:45 u střediska, návrat v cca 15:00. Jede se vlastními auty, koordinaci dopravy (nabídku a poptávku míst) zajišťuje Marcela Váňová – marcela.vanova@hotmail.cz. Areál je volně přístupný, za vstup do muzea se platí.
  • U vytištěných ohlášek najdete na samostatném listu informace k blížícím se Velikonocím a také k tomu, jak se na ně dobře připravit – třeba dobrou přípravou ke svátosti smíření. Například příští neděli můžete přijít ke svátosti smíření v Lobzích také při bohoslužbách
  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER; Ne 25. 3. 7:00 – PL; 9:30 – ER. U sv. Jiří: od 9:20 zpovídá MP. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.