Úvod > Ohlášky > 30. 4. 2023 – 4. neděle velikonoční

30. 4. 2023 – 4. neděle velikonoční

29.4.2023

Připomínka sv. Josefa, dělníka

Památka sv. Atanáše, biskupa a učitele církve

Svátek sv. Filipa a Jakuba, apoštolů

5. neděle velikonoční

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle kromě pondělka.

• V pondělí mimořádně nebude ranní mše sv. v Lobzích z důvodů výročního setkání salesiánů v Praze a kněžského svěcení Filipa Mareše.
  • Májové pobožnosti v měsíci květnu budou po bohoslužbách ve středu a v pátek.
  • Pátek je první v měsíci a po večerní mši sv. bude adorace se zpěvy z Taizé.
  • Příští neděli se uskuteční slavnost 1. sv. přijímání Klárky Falkenauerové při mši sv. v 10:00. Ostatní děti prožijí tuto slavnost první neděli v červnu. Prosíme o modlitbu za děti a jejich rodiny.
  • Příští neděle je první v měsíci a jste zváni na farní kávu.
  • Katolický týdeník nabízí tato témata: Třicet let adopce na dálku, třicet let salesiánské školy Jabok, na které přednáší několik salesiánů, včetně Michal Kaplánka a několik příspěvků o mimořádném básníku Václavu Renčovi.
  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 7. 5. 7:00PL;  9:30ER. U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

Níže jsou podrobnější informace o pastoračních aktivitách v měsíci květnu.

Kněžské svěcení salesiána Filipa Mareše v Praze – Kobylisích - 14:00

Pouť farnosti na Prusíny – mše sv. v 15:00. Putovat lze individuálně nebo společně. Více informací o společné cestě na kolech nebo pěšky zveřejníme příští neděli (nedělní dopolední bohoslužby ve farnosti  zůstávají jako obvykle).

Sobota

30. výročí vzniku plzeňské diecéze. Slavnostní bohoslužba bude v katedrále v 10:30

Slavnost Seslání Ducha sv. – bohoslužby v naší farnosti v 7:30 a v 10:00 bude slavit novokněz Filip Mareš