Úvod > Ohlášky > 3. neděle velikonoční

Připomínka sv. Ludvíka Marie Grignona z Montfortu

Svátek sv. Kateřiny Sienské, panny a učitelky církve, patronky Evropy

Připomínka sv. Josefa dělníka

Památka sv. Atanáše, biskupa a učitele církve

4. neděle velikonoční

Milí přátelé, po několika týdnech nemožnosti účastnit se osobně bohoslužeb nastává chvíle jejich obnovení. Tato radostná zpráva má ovšem podmínky, které je nutno respektovat. Časy a podmínky účasti na bohoslužbách jsou následující:

• Od pondělí do pátku jsou bohoslužby v Lobzích jako obvykle.
  • V sobotu je mše sv. v 8:00 v kostele.
  • V neděli jsou mše sv. takto:

V Lobzích: 7:30                                  U sv. Jiří:    8:45

• Bohoslužby se konají pro maximálně 15 účastníků.
  • Na každou mši sv. je třeba se přihlásit! Volat je možné od pondělí do soboty v čase od 13 do 16 na tel. číslo: 731625975 (P. Evžen Rakovský). Na každou bohoslužbu bude vytvořen seznam přihlášených. Nenahlášení se budou moci zúčastnit jen, když kapacita nebude naplněna.
  • Mše sv. v neděli v 9:00 se vysílá přes internet do té doby, dokud nebude možnost většího počtu účastníků bohoslužeb než 15, popřípadě déle v závislosti na vývoji situace. Tato mše sv. je obsazena těmi, kdo zajišťují přenos.
  • Každý je po příchodu do kostela povinen provést desinfekci rukou. Bude umístěna u hlavního vchodu do chrámové lodi.
  • V kostele je nutno dodržet odstupy 2 metry. Proto budou označena místa v lavicích, kde je možné setrvat v průběhu bohoslužby.
  • Roušku na ústech je nutné mít po celou dobu bohoslužby, vyjma okamžiku přijetí eucharistie, kterou přijímáme na ruku.
  • Dosavadní časy, kdy byl mimořádně otevřen kostel, jsou zrušeny.

Rodičům připomínáme možnost využít materiály pro děti. Podklady jsou na webových stránkách farnosti.

Dojde-li ke změně podmínek ze strany vlády, upravíme naše opatření. V případě nejasností volejte.