Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 25. neděle v mezidobí

25. neděle v mezidobíDatum konání:
16.9.2022

20. 9.

Úterý

Památka korejských kněží Ondřeje Kima, Pavla Ha-sanga a dalších druhů mučedníků

21. 9.

Středa

Svátek sv. Matouše, apoštola a evangelisty

23. 9.

Pátek

Památka sv. Pia z Pietrelciny, kněze

25. 9.

Neděle

26. neděle v mezidobí

 

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

 • Příští neděli 25. 9. se koná setkání rodičů dětí, které jsou přihlášeny na přípravu k 1. sv. přijímání v kroužku Základy křesťanství 2. Po mši sv. v 10:00 se setkáme ve farním sále a upřesníme čas výuky. Nabídka výuky náboženství pro ostatní děti stále trvá.
 • Příští neděli při bohoslužbách se uskuteční sbírka na Charitu.
 • Za týden v neděli 25. 9. jste zváni na ekumenickou bohoslužbu do katedrály od 18:00. Vezměme pozvání vážně a zúčastněme se tohoto setkání. Ať nezůstane úsilí o jednotu křesťanů jen v neosobní, teoretické rovině.
 • V úterý jste zváni na Chvály do kostela na Chodské náměstí od 19:30.
 • Setkávání ministrantů i dívčí pátky se uskuteční v tomto školním roce opět ve stejných termínech. Ty jsou uvedeny v tištěných ohláškách a na webu (14.10., 4 .11., 16.12.).
 • V Katolickém týdeníku jsou články o tom, proč papež František putuje do Kazachstánu, co je hlavní v manželském vztahu a ohlédnutí se za významem zesnulé královny Alžběty II.
 • U tiskovin:
 • Jsou ke koupi stolní kalendáře a kalendáře salesiánské rodiny. Peníze za kalendáře, prosíme, dávejte do sbírky.
 • Níže je uvedeno prohlášení arcibiskupa Graubnera k blížícím se volbám:

 

Drazí věřící, sestry a bratři,

období letošních podzimních voleb do obecních zastupitelstev a do části Senátu je poznamenáno následky pandemie covidu, válkou na Ukrajině a s tím související neradostnou ekonomickou situací. Tyto i další vlivy vedou k sílícímu sociálnímu napětí ve společnosti. Jako křesťané nikdy nezapomínejme, že náš život je cesta za Pravdou a s Pravdou, totiž s Kristem, který je „cesta, pravda a život“ (Jan 14,6).

Není na místě doporučovat koho volit a koho ne, protože to není úlohou pastýřů církve, a protože situace v každé obci je jiná. Apelujeme však na Vás, abyste věnovali svou pozornost těm, kdo se nějakým způsobem již osvědčili ve službě svým spoluobčanům a také těm, kteří nepřinášejí příliš jednoduchá řešení a nestaví se do role spasitelů.

Těm, kdo kandidují, vyprošujme moudrost ve slovech a sílu proměnit slova v činy, aby to, s čím se prezentovali před volbami, nebyly jen plané sliby. My ostatní mějme na zřeteli obecné dobro a provázejme svou modlitbou ty, kteří mají odvahu přijmout politickou zodpovědnost. Také je podporujme dobrým životem podle křesťanských zásad. Nám všem pak ať žehná všemohoucí Bůh, dárce života a všech dobrých darů.

Jménem biskupů Čech, Moravy a Slezska Mons. Jan Graubner arcibiskup pražský,  předseda České biskupské konference

 

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 25. 9. 7:00MK;  
  9:30
  MK. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.