Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 23. 7. 2023 – 16. neděle v mezidobí

23. 7. 2023 – 16. neděle v mezidobíDatum konání:
22.7.2023

25. 7.

Úterý

Svátek sv. Jakuba, apoštola

26. 7.

Středa

Památka sv. Jáchyma a Anny, rodičů Panny Marie

29. 7.

Sobota

Památka sv. Marty, Marie a Lazara

30. 7.

Neděle

17. neděle v mezidobí

 

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

  • Dnes je světový den prarodičů a seniorů. Papež František uděluje pro dnešní den možnost získat plnomocné odpustky pro duše v očistci za obvyklých podmínek. Více informací je na farním webu. U tiskovin je k rozebrání pastýřský list papeže Františka spolu s modlitbou.
  • K oslavě světového dne jste zváni spolu s dalšími do  Meditační zahrady v Doudlevcích příští neděli 30. 7. odpoledne. Na nástěnce jsou uvedeny podrobnosti. Akci pořádá farnost u plzeňské katedrály.
  • Katolický týdeník přináší hlubokou sondu k pochopení Ukrajinsko-polských vztahů, hlouběji představuje Blažeje Santiniho a nabízí úvahu o tom, zda platí, že Evropa je ještě křesťanská.
  • V tomto týdnu bude mít ve farnosti službu P. Michal Kaplánek.
  • V tomto týdnu se uskuteční tábor Spolu NA POHODU a Lezecké soustředění Junior. V tomto týdnu také začínají světové sny mládeže v Lisabonu. Prosíme o modlitbu za dobré prožití všemi zúčastněnými.

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – MK; 17:30 – MK;  Ne 30. 7. 7:00PL;  *9:30U sv. Jiří: na požádání MK. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem. 

* V případě, že kněz přijíždí z bohoslužby u sv. Jiří, nabídka sv. smíření před mší sv. v 10:00 bude omezena. Na požádání lze zpovídat i po mši sv v 10:00.

 

Plnomocné odpustky na světový den prarodičů a seniorů 23. července 2023

 

Papež František laskavě uděluje z nebeských pokladů církve plnomocné odpustky za obvyklých podmínek (svátostná zpověď, eucharistické přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce) prarodičům, seniorům a všem věřícím, kteří se 23. července 2023, motivováni opravdovým duchem pokání a lásky, zúčastní u příležitosti 3. Světového dne prarodičů a seniorů na slavnostní liturgii, které bude předsedat Svatý otec František v papežské bazilice ve Vatikánu, anebo se zúčastní různých obřadů, jež se budou konat po celém světě, plnomocný odpustek, který může být také na způsob přímluvy určen duším v očistci.

(více v aktualitách na farním webu)