Úvod > Ohlášky > 21. neděle v mezidobí

Svátek sv. Bartoloměje, apoštola

Památka sv. Moniky

22. neděle v mezidobí

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

• Dnešní sbírka byla na bohoslovce. Děkujeme za vaše dary.
  • Aktuální vydání Katolického týdeníku nabízí silná svědectví z celostátního setkání mládeže v Hradci Králové, otevírá téma vzdělávání dospělých ve víře a pojednává o tom, jak se mnozí cítí v církvi. Krátce reflektuje výročí svržení atomových bomb na Japonsko v kontrastu vyhrožování současného Ruska o jejich použití.
  • V tomto týdnu bude mít ve farnosti službu P. Pavel Lepařík a P. Evžen Rakovský.
  • V tomto týdnu probíhají příměstský tábor Start do školy. Vyprošujme účastníkům jeho dobré prožití.
  • Příští neděli bude uveden nový ředitel komunity P. Michal Kaplánek do služby. Při mši sv. v 10:00 za účasti provinciála P. Martina Hobzy složí vyznání víry. Po této mši sv. jste zváni na farní kávu.
  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 28. 8. 7:00MP;  *9:30MK. U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

*  V případě, že kněz přijíždí z bohoslužby u sv. Jiří, nabídka sv. smíření před mší sv. v 10:00 bude omezena. Na požádání lze zpovídat i po této mši sv.

­­­

MODLITBA ZA UKRAJINU

Dobrý a milosrdný Bože,

Ty jsi náš nebeský Otec, dokonale nás znáš a miluješ. Proto se s důvěrou odevzdáváme do Tvých rukou. Prosíme Tě za mírové řešení situace na Ukrajině.

Prosíme Tě za světové státníky, aby stáli na straně dobra a našli sílu k vzájemné dohodě a usmíření. Prosíme Tě také za všechny oběti válek, sirotky, vdovy a uprchlíky. Obejmi je svou něžnou náručí. Dej, ať kolem sebe šíříme pokoj, nejsme jeden druhému lhostejní a dokážeme si navzájem odpouštět.

Otče náš.

Zdrávas, Maria.

Svatá Barboro, pomocnice v nouzi, oroduj za nás.

Svatý Floriáne, ochránce v nebezpečí války, oroduj za nás.

Svatý Ondřeji, patrone Ukrajiny, oroduj za nás.

Svatí Cyrile a Metoději, patroni Evropy, orodujte za nás.

Sv. Václave, patrone míru, oroduj za nás.

Maria, Matko Boží a Královno míru, oroduj za nás.

Ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého. Amen