Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 12. neděle v mezidobí

12. neděle v mezidobíDatum konání:
18.6.2022

21. 6.

Úterý  

Památka sv. Aloise Gonzagy, řeholníka

23. 6.

Čtvrtek    

Slavnost Narození sv. Jana Křtitele

24. 6.

Pátek

Slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova

25. 6.

Sobota

Památka Neposkvrněného Srdce Panny Marie

26. 6.

Neděle

13. neděle v mezidobí; v Lobzích poutní slavnost sv. Prokopa

 

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle. 

 • Sbírka při nedělních bohoslužbách je na potřeby naší diecéze. Děkujeme za vaše dary.
 • Biblická hodina tento týden bude naposled před prázdninami.
 • Dnes po mši sv. v 7:30 a v 10:00 bude krátká beseda v kostele s misionářem salesiánem P. Jaroslavem Vracovským.
 • Všechny školáky a rodiče zveme na závěrečnou mši sv. na poděkování na konci školního roku ve středu 22. června. v 16:00 v kostele v Lobzích.
 • V sobotu 25. června se v naší farnosti uskuteční diecézní setkání rodin. Biskup Tomáš zve všechny rodiny ke vzájemnému setkání a povzbuzení. Modlitbou vyprošujme této akci Boží požehnání. Součástí je zajímavý program, mj. hostem bude i salesián Vojtěch Sivek.
 • Pro děti ve věku 10 – 14 let připravujeme závěrečné BNW tohoto školního roku. Začne v sobotu 25. června po diecézním setkání rodin, pokračovat bude do neděle 26. června Přihlašování je přes Sapes.
 • Svatoprokopskou pouť prožijeme v neděli 26. června a při ní se rozloučíme s naším salesiánem Markem Sklenářem, který na konci srpna odchází do Prahy. Po mši sv. v 7:30 bude farní káva. Připravujeme i tradiční společný oběd. Od 13:00 začíná volejbalový turnaj, turnaj, který koordinuje Vašek Šašek. Součástí programu jsou soutěže pro děti a odpolední občerstvení. Pokud napečete a přenesete k ochutnání ostatním, budeme vděčni.
 • V tištěných ohláškách najdete informaci o výuce náboženství (kroužek Základy křesťanství) v naší farnosti v příštím školním roce.

  

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 26. 6. 7:00ER;  9:30MS. U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

  

Základy křesťanství a formace ve víře pro děti školního věku ve školním roce 2022/23

 

Ve farnosti zajišťujeme výuku náboženství v kroužku, který je zařazen do aktivit Salesiánského střediska mládeže. Tímto kroužkem nabízíme pomoc rodičům ve vzdělávání a výchově k víře. Den výuky bude v naší farnosti opět středa od 16:00. Nedělní výuka nebude. Příprava na první svaté přijímání bude probíhat také ve středu.

 1. skupina předškoláci, 1. a 2. třída  (A. Sprinzlová / L. Hlavničková)
 2. skupina třída – příprava k 1. sv. přijímání (H. Šašková)
 3. skupina , 5. a 6. třída       (E. Rakovský)

Pro starší školáky jsou víkendové aktivity BNW, kde probíhají hry, soutěže a rovněž náboženské vzdělávání. Tato aktivita se realizuje s přespáním ve Středisku ze soboty na neděli. Termíny setkání budou oznámeny na začátku nového školního roku.

 

MODLITBA ZA UKRAJINU

Dobrý a milosrdný Bože,

Ty jsi náš nebeský Otec, dokonale nás znáš a miluješ. Proto se s důvěrou odevzdáváme do Tvých rukou. Prosíme Tě za mírové řešení situace na Ukrajině.

Prosíme Tě za světové státníky, aby stáli na straně dobra a našli sílu k vzájemné dohodě a usmíření. Prosíme Tě také za všechny oběti válek, sirotky, vdovy a uprchlíky. Obejmi je svou něžnou náručí. Dej, ať kolem sebe šíříme pokoj, nejsme jeden druhému lhostejní a dokážeme si navzájem odpouštět.

 Otče náš...

Zdrávas, Maria…

Svatá Barboro, pomocnice v nouzi, oroduj za nás.

Svatý Floriáne, ochránce v nebezpečí války, oroduj za nás.

Svatý Ondřeji, patrone Ukrajiny, oroduj za nás.

Svatí Cyrile a Metoději, patroni Evropy, orodujte za nás.

Sv. Václave, patrone míru, oroduj za nás.

Maria, Matko Boží a Královno míru, oroduj za nás. 

Ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého. Amen.