Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vzpomínka na prožití Velkého pátku

Vzpomínka na prožití Velkého pátkuDatum konání:
2.5.2019

IMG_20190419_113100.jpg

Na Velký pátek jsme uskutečnili pobožnost Křížové cesty na připomínku obětí transportu na konci druhé světové války. Prošli jsme cestu, kterou vezli mladotičtí občané vězně osvobozené z transportu smrti z Žihle do Mladotic. Když jdeme po jejich stopách, leccos se nám po cestě vybaví a uvědomíme si, jaké to tehdy bylo. To, že se některé vězně podařilo osvobodit, se málo ví. Někteří s nasazením vlastního života pomáhali přežít vězňům a jiní tehdy vymohli na plzeňském gestapu propuštění českých vězňů. Více informací o této tragédii v rámci druhé světové války obsahuje práce pana Josefa Vorla "Žihle varuje".

My jsme nejen vzpomínali, ale modlili se, aby se nikdy nic podobného neopakovalo.

Díky Vojtěchu Šilhánkovi za přípravu materiálů i samotné pobožnosti.