Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výlet kroužku Základy křesťanství

Výlet kroužku Základy křesťanstvíDatum konání:
12.6.2018

V sobotu 2. června se vydala skupinka dětí, které letos poprvé přijaly Ježíše v eucharisti, na pouť a výlet v jednom.

Nejprve jsme zahájili naše putování v kostele Narození Panny Marie v Klatovech. Díky vstřícnosti pana faráře Jaroslava Hůlleho, jsme dokonce mohli zázračný obraz Panny Marie vidět z bezprostřední blízkosti. Navštívili jsme kryptu kostela i kůr, uslyšeli krásný zvuk místních varhan, které na chvíli obsadila lobezská paní varhanice Marie Škodová. Shlédli jsme také vystavené tělesné pozůstatky v klatovských katakombách a uvědomili si, jak je pozemský život pomíjivý. Italská zmrzlina však vše vynahradila. Pak už nás čekal hrad Klenová, kde jsme navštívili Sýpku s úžasnými díly dětí a studentů ZUŠ Plzeňského kraje. Na hradě jsme měli možnost vidět divadelní hru Popelka a důkladně prozkoumat celou zříceninu. Vrcholem naší cesty byla rozhledna Markéta, ze které jsme viděli na všechny světové strany díky nádhernému počasí.

Díky Pánu Bohu jsme se bez jakékoliv újmy vrátili zpět.

I přes nepočetnou účast jsme zažili krásné chvíle, na které můžeme dlouho vzpomínat.

Evžen Rakovský

Související galerie

Výlet kroužku Základy křesťanství