Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tříkrálová sbírka 2022

Tříkrálová sbírka 2022Datum konání:
9.2.2022

Po dvou letech začátkem ledna 2022 vyrazilo do ulic v působnosti farnosti Plzeň Lobzy dvacet dva skupinek koledníků Tříkrálové sbírky.  V loňském roce se koledovalo pouze virtuálně, proto jsme s napětím očekávali, jaké finanční prostředky se podaří vybrat pro záslužnou činnost Charity České republiky letos.  A to zejména s ohledem na prudký nárůst cen energií, vysokou inflaci. Štědrost našich spoluobčanů však překonala i ta nejoptimističtější očekávání! Koledníci ve svých kasičkách odevzdali celkem 121 330,- Kč! Je to historicky nejvyšší částka – nejúspěšnější rok 2020 jsme překonali o více než 15 %. Velké poděkování patří samozřejmě všem dárcům ale také všem dobrovolníkům – vedoucím skupinek a koledníkům, kteří se do sbírky aktivně zapojili. 

Fotogalerie na tomto odkaze