Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Svatoprokopská pouť 23. 6. 2024

Svatoprokopská pouť 23. 6. 2024Datum konání:
25.6.2024

 

Zahájili jsme slavnostní poutní mší svatou. Po výtečném obědě (Děkujeme obětavým kuchařkám, které přichystaly 130 řízků a salát!) probíhal program na více místech.

Pro děti byl přichystán program v kostele. Kdo vyplnil křížovku o prorocích, našel všechny rozdíly na obrázku stvoření světa a doplnil text o mši svaté, mohl jít hledat poklad do věže. Od mnicha, který čekal u zvonu, dostal každý poukázku na zmrzlinu. Velkou atrakcí byla pro všechny vodní střelnice a možnost vyzkoušet si hasičský oblek. 

Na dospělé čekal na středisku trochu těžší vědomostní kvíz. Žádné družstvo se však nedalo zahanbit a statečně se všichni snažili alespoň tipnout správnou odpověď. Otázky byly ze všech možných oblastí od kultury přes zeměpis po znalost salesiánů.  Bonusové kolo - odkrývání obrázku známé osobnosti bylo hračkou. Vítězné družstvo poznalo papeže Františka jen podle očí a části usměvu :-)

Kdo nechtěl soutěžit, mohl si po obědě dát kávu, koláče a popovídat si.

Odpoledne bylo věnováno sportovním výkonům. Děti se mohly účastnit turnaje v kalču (fotbálku) a pro starší 12 let začalo volejbalové klání.  7 družstev podávalo fyzické výkony až do večerních hodin.

V přestávce mezi zápasy se mohl každý posilnit klobásou a masem z grilu nebo jen kofolou či pivem.

Děkujeme všem farníkům, kteří se zapojili a v průběhu celého dne jakkoliv pomohli!!!

Myslím, že se takto společně připravený a strávený den byl pro všechny příjemným spočinutím ve stresu a stereotypu všedních dní.

Fotografie z celého dne jsou zde