Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Slavnost prvního svatého přijímání dětí

Slavnost prvního svatého přijímání dětíDatum konání:
9.6.2023

První svaté přijímání dětí

Slavnost Nejsvětější Trojice v neděli  4. 6.  byla velkou slavností pro mnoho rodin naší farnosti. Již v půl desáté se scházeli „malé nevěsty“ a „elegantní mladíci“ před kostelem. V ruce svírali své křestní svíce. Čekalo je dnes první svaté přijímání, na které se během uplynulého roku připravovali. Již v pátek předtím přišli poprvé ke svátosti smíření.  Během slavnostní bohoslužby obnovily děti své křty. S hořící svící vyznaly svoji víru. Společně přinesly obětní dary a přečetly přímluvy za své rodiny i celý svět.  Ale co bylo nejdůležitější pro všechny v dnešní den? 18 dětí poprvé přijalo eucharistii (jedno dítě již o měsíc dříve). Páter Evžen při promluvě připodobnil Nejsvětější Trojici rodině. Otec, matka a dítě/děti mají vytvářet pevné pouto lásky. V patnácti rodinách nejen z naší farnosti se jistě dnes toto pouto posílilo. Rodiče s dětmi a dalšími příbuznými šli po skončení obřadu dále slavit do svých domovů. Celkem v naší farnosti letos poprvé přijalo svátostného Ježíše 19 dětí.