Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Setkání se svatým Mikulášem

Setkání se svatým MikulášemDatum konání:
6.12.2022

Setkání se svatým Mikuláš

Byl podvečer svátku svatého Mikuláše a 40 dětí, nejen z naší farnosti, se sešlo na Doubravce. Společně ve dvou skupinách putovaly do kostela sv. Jiří. Cestou si četly příběhy ze života svatého Mikuláše. Nedaleko kostela došlo k nemilému setkání s čerty. Mladší děti běžely do bezpečné náruče rodičů a ti starší utíkaly do kostela, kam za nimi čert nemůže. V kostele nejprve spolu s rodiči nacvičili písničku „Mikuláš, ten dobré srdce má“. Pak už tiše čekaly, zda neuslyší zvonečky od andělů. A opravdu Mikuláš přišel. Povídal dětem o tom, jak během svého života pomáhal chudým a lidem v nouzi a ptal se dětí, zda jsou hodné a také pomáhají, kde je třeba. Všechny děti souhlasně kývaly hlavičkami, že jsou hodné. Z výrazů obličejů některých rodičů se dalo vyčíst, že mají odlišný názor, ale andělé přesto všem dětem dali balíček plný dobrot. Mikuláš na závěr připomněl, že vše co v životě konal, bylo díky důvěře v Boha, a proto všichni setkání zakončili modlitbou Otče, náš.