Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Setkání ministrantů salesiánských farností

Setkání ministrantů salesiánských farnostíDatum konání:
5.11.2018

0 (29).jpg

"Tak vítejte srdečně v Plzni!" usmívá se Filip a další salesiáni podávajíce si s kluky navzájem ruku. "Spíte v ká-trojce nebo v stosedmičce. A kdo se ubytuje, tak se prezujte a než bude oběd, tak venku se už hraje fotbal." Co taky jiného by se v městě Vitorky ‎mohlo hrát.

Celé setkání jsme začali výborným obědem v režii Indiho a dobrovolníků. V průběhu setkání byl čas na poznávání Plzně, procházku po okolí, společnou práci, soutěže - v letním biatlonu anebo ministrantských dovedností, ale též zkoušky kapely ve zkušebně či v kostele, film, úklid, besedu s otcem biskupem Františkem Radkovským, přípravu na svátost smíření  a samozřejmě i na ten fotbal. Týmy se každý den měnili, takže nakonec byl každý i v týmu výherců i proherců. 

   ‎"Lukáši, máš všechno?" "Marku, ještě boty." "Tak čau! Přijeďte zas! " "Kubo, dej mi na sebe kontakt. " "Jasně, Petře, tu ho máš. " "Filipe, zdar!" "Ahoj!" Takto se po třech dnech a třech nocích za krásného slunečného dne ohlašujícím ‎babí léto rozcházejí skupinky se svými salesiány zpátky do domovských míst, v paměti ještě čerstvé zážitky ze zachraňovánií Plzneňských památek před fantomasy v roce 1918, ze skákání na trampolínách a nových přátelství.

 

Galerie