Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Připojme se k modlitbě

Připojme se k modlitběDatum konání:
5.11.2020

V důsledku pandemie koronaviru prochází lidstvo temnou zkušeností smutku a úzkosti, strachu a nejistoty, samoty a beznaděje. Navíc se nás bolestně dotýká brutální násilí v Bělorusku a Náhorním Karabachu i nová vlna teroru ve Francii, Rakousku, Afganistánu a Etiopii. Uprostřed těchto okolností si přejeme zakusit „solidaritu otřesených“ (Patočka), darovat si navzájem prožitek blízkosti a sounáležitosti celé lidské rodiny. Je lepší zapálit svíčku, než proklínat tmu. Pojďme společně v neděli 8. listopadu 2020 ve 20 hodin rozsvítit v oknech svých domovů svíci a vyjádřit tak touhu po uzdravení svých blízkých, po uzdravení vzájemných vztahů i celé planety. Náš postoj společné modlitby může být účinnou odpovědí a příležitostí nechat působit sílu a milost Boží.

V tento den si připomínáme 400. výročí bitvy na Bílé hoře, která proběhla 8. listopadu 1620 a stala se na celá staletí symbolem rozdělení křesťanů v naší zemi. Připojme se k nedělní modlitbě ekumenických nešpor od 15 hodin od mohyly na Bílé hoře. V této modlitbě budou duchovní vyznávat minulá zranění a prosit Boha nejen za odpuštění, ale i za naději pro společnou cestu do budoucna. Poté bude následovat společné odhalení Kříže smíření. Přenos vysílá TV Noe.